سخن آغازين

 

اثري که اينک پيش رويِ شماست گزارشي است از 25 سال فعاليت مؤسسه بوستان کتاب، که به مناسبت برگزاري نخستين جشنوارة مرزبانيِ وحي و خرد، منتشر مي‌شود. اين جشنواره که همايشي است از اهل‌قلم و فرهنگ و نيز دست‌اندرکارانِ چاپ و نشر، فرصتي پيش آورده که عملکردِ ربع قرن تلاشِ اين مؤسسه درمعرضِ نقد و داوريِ اهل‌نظر قرار گيرد تا بتوانيم از ديدگاه‌هاي آنان براي ادامه راه، بهره‌مند شويم.

به منظور آشناييِ تفصيليِ فرهيختگان و صاحب‌نظران با فعاليت‌هاي اين مؤسسه، کتاب حاضر تدوين شد و در آن، اهداف، موضوعات کاري، عملکرد و دست‌آوردهاي آن، به نگارش درآمده است. ديدگاه‌هاي برخي صاحب‌نظران دربارة مؤسسه نيز که به مناسبت‌هاي گوناگون، ابراز کرده‌اند بازتاب يافته است. هم‌چنين فهرست الفبايي کتاب‌ها، مؤلفان، نمايه موضوعي و مخاطبان و فهرست کتاب‌هاي برگزيده، هرکدام به روشني، گوياي عملکرد مؤسسه مي باشد. نمودارها نيز همة فعاليت‌هاي مؤسسه را در يک نگاه انتقال مي دهد.

در اين جا از همة سروران و همکاراني که در برگزاري جشنواره، همکاري کرده‌اند، با ذکر نامشان، سپاس‌گزاري مي کنم:

ـ رياست محترم دفتر تبليغات اسلامي، حجة الاسلام والمسلمين جناب آقاي رباني. هيئت مديرة مؤسسه بوستان کتاب و نيز اعضاي شوراي کتاب مؤسسه، دبير و مسئولان کميته‌هاي جشنواره آقايان: ابوالفضل طريقه‌دار، محمد جواد آهنگر، سيد ابراهيم رباني، علي اصغر مظفري، عبدالهادي اشرفي.

ـ مسئول محترم روابط عمومي دفتر حجة الاسلام والمسلمين جناب‌آقاي محمد کياني و همکاران ايشان.

ـ واحد هنري و گرافيک مؤسسه، استاد مسعود نجابتي، محمود هدايي و امير رجبي.

و ساير همکاران آقايان: احمد مؤتمني، حسن ميرزائي، قاسم افشاري، مهدي شريعتي، احمد اخلي، محمد جواد مصطفوي و همچنين ساير همکاران در بخش‌هاي مختلف توليد خصوصاً چاپ‌خانه مؤسسه.

پيشاپيش، ديدگاه همه اهل‌نظر را در مورد عملکرد بوستان به ديدة منت مي‌نهيم و از آنها در جهت ارتقاي کمي و کيفي کارها بهره مي‌گيريم. توفيق از آن خداست و به او توکل مي‌کنيم.

                                                                                                                          1 ذي‌القعده 1429 سالروز ميلاد کريمه اهل‌بيت :حضرت فاطمه معصومه(س)

                                                                                                                                                                            10/8/87

 

 

                                                                                                                                                                    سيد محمد کاظم شمس

                                                                                                                                                                    رئيس مؤسسه بوستان کتاب


 

 

3

آشنایی با مؤسسة بوستان کتاب

(مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی حوزة علمیّة قم)

 

مؤسسهٔ بوستان کتاب (مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی حوزهٔ علمیّهٔ قم) در سال 1361تأسیس شد. این مؤسسه از ناشران اصیل و دیرپایی است که در عرصهٔ نشر دینی فعال است و رسالت خود را در تولید و نشر آثار مؤلفانی می‌داند که در حراست از مرزهای عقل و وحی، اندیشیده و قلم زده‌اند. ازهمین‌رو، جمود و تحجر، شیفتگی در برابر آراي غربیان، هرج و مرج فکری و برهم‌زدنِ ضوابط و حدود دینی و مرزهای اخلاقی در آن، جایی ندارد و بر آزاداندیشی، استقلال و پویایی فکر، تعمیق آموزه‌های وحیانی و ترویج مکتب اهل‌بیت‌علیهم‌السلام، تأکید می‌شود.

اهداف و موضوعات کاری

از همان آغاز، هدف تأسیس این مؤسسه چاپ آثاری بود که آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت«ع» را ترویج کند که جوهرهٔ اصلیِ آنها پرورش عقل و قلب سلیم اسلامی است. در پرتو رشد این دو ابزار مهم، بسیاری از علوم و دانش‌ها جهت می‌گیرد و مسیر تکامل خود را می‌پیمایند. در این‌جا، اهداف و موضوعاتِ کاری مؤسسه را اندکی توضیح می‌دهیم:

 

1. تأکید بر قرآن و آموزه‌های وحیانی:

انسان از طریق «وحی»، عقل و قلب خود را صیقلی می‌کند و از همین راه، هستی و جهان را می‌شناسد. کامل‌ترین آموزه‌های وحیانی در «قرآن» انعکاس یافته است. راه‌یابی به ساحت قرآن و برداشت از این کتاب عظیم در گرو آشنایی و انس و فهم معانی عمیق آن است.

مؤسسه بوستان کتاب، چاپ کتاب‌هایی که اقشار مختلف اجتماع را از بالاترین سطح تا دانش‌آموزان، با قرآن آشنا کند، وجه همت خود قرار داده است. چاپ تفسیرهای گوناگون از مفسران گذشته و امروز و کتاب‌های مختلف در زمینه علوم قرآن از آن جمله است.

 

2. گسترش میراث اهل‌بیت«ع»:

میراث سترگی که از اهل‌بیت پیامبر‌علیهم‌السلام به دست ما رسیده، ترجمان واقعی قرآن کریم و در کنار آن، پایه دیگری برای شناخت هستی و انسان و دستورالعمل‌ جامعی برای زندگی فردی و اجتماعی است.

دانشمندان اسلامی از جنبه‌های مختلفی، این میراث گران‌بها را کاویده‌اند: جای‌گاه و ضرورت حدیث، تاریخ، روش‌های پالایش و فهم آن، رجال، و در یک کلام، درایة الحدیث و روایة الحدیث، از بحث‌های ارزش‌مندی است که در این باره صورت گرفته است.

در این مؤسسه، اهتمام جدی به آموزه‌های اهل‌بیت و آشنایی مردم، متناسب با سطح فکریِ مخاطبان گوناگون است.

اهتمام به بحث‌های عقلانی و رواج فلسفه اسلامی و نیز گسترش ذوق عرفانیِ شرع‌پسند، برگرفته از آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت‌علیهم‌السلام است.

 

3. ترویج خردگرایی:

دین ما به شهادت آیات فراوان قرآنی و نیز گفتار و سیرهٔ ائمه معصومین‌علیهم‌السلام، آیین خردورزی و عقل‌گرایی است. قرآن کریم، بدترین موجودات را کسانی می‌داند که اندیشه‌گر نیستند (ر.ک: انفال، آیه 22).

پیامبر گرامی اسلام‌صلی‌الله علیه وآله حتی خوابِ خردورزان را برتر از بیداری جاهلان می‌داند (اصول‌کافی، کتاب عقل و جهل، ج‌11).  در حدیث دیگری، امام کاظم«ع» عقل را در ردیف انبیا، حجت الهی می‌داند؛ یعنی عقل، حجت باطنی و پیامبران، حجت ظاهری‌اند (ر.ک: بحارالانوار، ج‌1، ص 137).

در دستگاه عظیم اجتهاد شیعی نیز عقل، جای‌گاه بس ارجمند و والایی دارد؛ به طوری که یکی از منابع معتبر استنباط است. ارجمندیِ عقل از آن روست که ما می‌توانیم هستی و جهان و انسان و در نتیجه، خدا را با آن بشناسیم و مسیر عبودیت و بندگی را با چالاکی طی کنیم؛ از همین روست که از هر دانش عقلانی که از راه استدلال، ما را به این راه سوق دهد استقبال می‌کنیم. بی‌تردید «فلسفه» یکی از این دانش‌هاست که با بحث‌های زیربنایی و عقلانی، توانسته است هستی‌شناسی و انسان‌شناسی منطقی را پیش رویِ خداپرستان قرار دهد و نظم و قاعده‌مندی عقلانی هستی را نشان‌دهد.

بر این اساس مؤسسه بوستان کتاب از آثاری که درقلمرو «فلسفه» و «کلام» توسط‌‌اندیشوران مسلمان و صاحب‌نظران نوشته شده استقبال می‌کند و حجم قابل توجهی از منشورات خود را به آنها اختصاص داده است. و متأسفانه از این جنبه؛ یعنی تأکید بر ترویج فلسفهٔ اسلامی و خردگرایی مورد هجمهٔ پاره‌ای از افراد قرار گرفته است.

 

4. پرورش ذوق عرفانی:

رسیدن انسان به معارف حقیقی و باز شدن چشم آدمی به سوی دنیای بی‌نهایت، از راه تزکیه باطن و سیر و سلوک قلبی، میسّر است. همهٔ انبیا و اولیای الهی تلاش می‌کردند تا از راه مراقبه و تزکیه، قلب انسان را صیقلی کنند تا جهان و انسان در آن منعکس شود و حجم فراوانی از معارف و معلومات در آن پدیدار گردد.

برخی با تمرکز کامل بر قلب، آن را تنها منبع شناخت دانسته و بر «عقل» بی‌باکانه طعن زده و آن را از رسمیت انداخته‌اند. نزاع پاره‌ای از فلاسفه و صوفیه، نمونه‌ٔ روشن آن است. اما در حکمت متعالیه که به دست صدرالمتألهین بنیاد نهاده شد و در روزگار ما، شخصیت‌هایی چون علامه طباطبائی، امام خمینی، استاد شهید مطهری، و... پیرو آن بودند، عقل و قلب با هم در سازگاری کامل قرار دارند و هر دو، مکمل یکدیگرند.

مؤسسه بوستان کتاب با پای‌بندی کامل به «تضارب آرا» و «نقد منصفانه»، کوشیده است تا دیدگاه همهٔ نحله‌های اسلامی را منتشر کند تا مخاطبان بتوانند به راحتی به همهٔ نظریات دست‌رسی پیدا کنند و از این راه، نگرگاه‌های تعصب‌آلود را تعدیل نماید.

 

5. توجه به تعلیم و تربیتِ کاربردی:

تعلیم و تربیت، مهم‌ترین وظیفهٔ انسان‌هاست. فلسفهٔ بعثت همهٔ پیامبران الهی این بود که مردم را با آداب نیکو، تربیت و آنان را تزکیه کنند. حجم عظیمی از آیات قرآن کریم و احادیث اهل‌بیت‌علیهم‌السلام معطوف به همین مسئله است. کاربردی کردن این تعالیم و تطبیق و هم‌آهنگ‌سازی آنها با مسائل و مشکلات تربیتی روز، وظیفه‌ای است که دانشمندان تعلیم و تربیت، به دوش کشیده‌اند. آنان در این مسیر، کتاب‌های فراوانی نگاشته‌اند.

قسمتی از این آثار، از طریق مؤسسه، امکان نشر یافته و در مراکز مهم تعلیم و تربیت، مورد استقبال قرار گرفته است.

 

6. حفظ اصالتِ متدولوژی اجتهاد:

احکام الهی را باید از مسیر صحیح و مطمئن آموخت. پس از غیبتِ آخرین حجت الهی، وظیفهٔ عالمان اسلامی آن شد که با روشیِ که قرآن و پیشوایان معصوم آموخته‌اند، احکام الهی را نشان‌دهند و مردم را در مسیر بندگی خدا قرار دهند. از همین رو «اجتهاد» شکل گرفت و عالمان پرهیزگار با مسلّح شدن به علم و تقوا و تأمل در کتاب خدا و احادیث معصومین‌علیهم‌السلام مسیر آن را هموار ساختند. شک نیست که برای اجتهاد، دانش‌هایی لازم است که کارآمدترین آنها همان «علم اصول فقه» است؛ از همین روست که مجتهدان به این علم، توجه ویژه‌کرده و کتاب‌های فراوانی نوشته‌اند. «علم فقه» نیز محصول تلاش‌های فقیهان بوده است.

مؤسسه بوستان کتاب یکی از اهداف مهم خود را ترویج مکتب اجتهاد و ارائهٔ نفیس و چشم‌نواز آثار فقیهان و اصولیان در زمینه‌های گوناگون تعریف کرده است. هم‌چنین با این کار در تبلیغ متدولوژی اجتهاد و نشان‌دادن ناکارآمدی روش اخباریان کوشیده است.

انتشار بحث‌های حقوقیِ جدید و پژوهش‌های مقارنه‌ای فقه و حقوق، از جمله کارهای این مؤسسه است.

 

7. احیای میراث گذشتگان:

از عالمان و متفکرانِ پیشین، کتاب‌های کهن و ارزش‌مندی وجود دارد که به صورت خطی باقی‌مانده است. این کتاب‌ها در واقع جزئی از میراث علمی است که می تواند برای امروز ما گره‌گشا باشد. سال‌هاست که جمعی از عالمان با پژوهش‌های فراوانی در حال احیای این میراث هستند.

مؤسسه بوستان کتاب، یکی از جنبه‌های فعالیت خود را چاپ نفیس این میراث قرار داده است: حروف‌چینی و صفحه‌آرایی زیبا، ویرایش فنی و صوری، طراحی و جلدسازی و صحافی چشم‌نواز از جمله کارهایی است که بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

 

8. پاسخ به شبهات عقیدتی:

در روزگار ما با توجه به گستردگیِ رسانه‌ها و هجوم بی‌سابقهٔ مخالفان به مبانی دینی و مکتب انبیا، شبهه‌های مختلفی دربارهٔ اصول اعتقادی پراکنده شده است؛ به‌طوری که عصر ما، «عصر شبهه» لقب گرفته است. از همین‌رو، چاپ کتاب‌هایی که به شیوه‌های نو و با استدلال‌های محکم، شبهه‌ها را پاسخ گفته باشند، ضرورتی انکارناپذیر است.

مؤسسه بوستان کتاب با چاپ آثار متفکران اسلامی که در فلسفه و نیز کلام قدیم و جدید، اندیشه‌ورزی کرده‌اند، کوشیده است تا به‌اندازهٔ توان خود در پاک‌سازی فضای فکری اجتماع ـ ‌به ویژه جوانان ـ سهیم باشد.

 

9. تاریخ اسلام:

تاریخ اسلام، آیینه‌ای است که در آن می‌توان بسیاری از حقایق را دید. چگونگی پیدایش‌اسـلام، مجاهدت‌های رسول‌گرامی‌صلی‌الله علیه وآله، جهادهای اهل‌بیت و اصحاب پاک در عرصه‌های رزمی و علمی، مقابلهٔ دشمنان، و موارد فراوان دیگری از این دست را از کتاب تاریخ باید خواند.

مؤسسه بوستان کتاب، با توجه ویژه به تاریخ اسلام و اهل‌بیت و اصحاب گران‌قدر، سرگذشت‌های انبیای بزرگ الهی را نیز در دستور کار خود قرار داده است. هم‌چنین موضوعات فلسفهٔ تاریخ، یادنامه‌ها و سفرنامه‌ها از موضوعات مورد اهتمام آن است.

 

10. ادبیات و هنر:

بخشی از ادبیات به قواعد صرف و نحو و قسمتی به شیوهٔ مکالمه و بخشی هم به مسائل فلسفی ادبیات و نقش آن در پیشبردِ تمدن انسانی و اسلامی، اختصاص دارد. قسمتی از هنر هم به فلسفهٔ آن اختصاص دارد.

این مؤسسه، در فهرست منشورات خود، کتاب‌هایی را در زمینه‌های فوق دارد. آثار معتبر صرفی و نحوی به زبان فارسی و عربی، روش‌های جدید مکالمهٔ عربی، فلسفهٔ هنر و نقشِ لسان فاخر قرآن در تکامل زبان عربی، از آن جمله است.

تنوع و گسترهٔ موضوعات مورد چاپ و نقد در آثار چاپ جدید در هر موضوع در مؤسسه در بخش نمودارها نشان داده شده است.

 

مراحل شکل‌گیری

مؤسسه بوستان کتاب در ربع قرن فعالیت خود، سه مرحله را پشت سر گذاشته است: تأسیس، تثبیت و استقرار، گسترش و روزآمدسازی.

 

1. تأسیس (1361 ـ 1362ش):

این دو سال، زمانی است که مرکز انتشارات در میان بخش‌های سازمانی دفتر تبلیغات اسلامی، تأسیس و به کار مشغول شده است؛ توضیح آن که: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان امام‌خمینی «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» به عنوان نهادی حوزوی، انقلابی، تبلیغی و علمی، پاگرفت تا با ایفای نقشِ واسط فعال میان حوزه‌های علمیه با نیازهای دینی مردم و نظام اسلامی به تبیین و گسترش باور، بینش و ارزش‌های انقلابی و توسعه و تعمیقِ دانش و هویت اسلامی بپردازد. بی‌تردید چنین مأموریتی به یک مرکز انتشارات نیاز داشت تا بتواند از طریق «کتاب» و «فرهنگ نوشتاری»، اهداف فوق را محقق کند. ازهمین‌رو، در سال 1361ش مرکز انتشارات دفتر تبليغات اسلامي (مؤسسه بوستان کتاب فعلی که از سال 1380 این نام را برای خود انتخاب کرد) راه‌اندازی گردید. مجموع آثار منتشر شده در این دوره 64 عنوان است.

 

2. تثبیت و استقرار (1363 ـ 1373ش):

در دو سالِ دورهٔ تأسیس، مرکز انتشارات (مؤسسه بوستان کتاب فعلی) به عنوان یکی از بخش‌های دفتر تبلیغات اسلامی، خود را معرفی کرد. اما در این دوره ده‌ساله توانست وجودش را تثبیت و نهادینه کند. این دوره ده‌ساله مرکز انتشارات، شش نفر مسئول به خود دید. روشن است که با توجه به تازه تأسیس بودنِ موسسه و شرایط ویژهٔ اوایل انقلاب و دوران جنگ تحمیلی و نبودِ امکانات مدرن و مهم‌تر از همه، عدم ثبات مدیریت، مؤسسه می‌کوشید تا آنچه را که دارد حفظ کند و در همان مأموریت‌های محدود به راه خود ادامه دهد. در این ده‌سال، فراز و فرودهایی از نظرِ کمیّت و تعداد چاپ وجود داشته است؛ به طوری که کل آثار منتشر شده در طول حدود شش سال یعنی از سال‌های 1363 تا 1368 فقط 139 کتاب بوده که از این میان، 76 کتاب آن، چاپ اولی است و بقیه، چاپ مجدد است.

اما از سال 1369 تا 1373 (یعنی حدود چهار سال)، کمیّت چاپ بهتر شده و به 471 کتاب رسیده است که از این میان، 220 عنوان آن چاپ اولی است.

 

3. گسترش و روزآمدسازی (1374 ـ 1387):

در این دورهٔ پانزده ساله ـ که اکنون نیز ادامه دارد ـ مرکز انتشارات کوشیده است، همزمان با گسترش کمّی و کیفی و تنوع دادن به موضوعات، فعاليت خود را نیز روزآمد سازد. این گسترش و روزآمدسازی را می‌توان در اقدامات جدید زیر دید:

1 . استقرار شورای کتاب: این شورای علمی، متشکل از چند تن از دانشمندان و فاضلان حوزوی و دانشگاهی است که در واقع، کار محتوایی و علمی کتاب را رصد می‌کنند. با تأسیس این شورا در سال 1374، مؤسسه بوستان کتاب، فیلتر مطمئنی را برای  ارائه آثار خود از جنبه‌های علمی و ارزشی و کیفی در نظر گرفت.

2 . تأمین نیازهای فکری نظام جمهوری اسلامي: در این دوره، تلاش شده کتاب‌هایی برای چاپ، گزینش و منتشر شود که بتواند نیازهای فکری نظام جمهوری اسلامی را تأمین کند، چرا که فلسفهٔ اصلی تمامی کارهای ما حفظ نظام جمهوری اسلامی و حرکت در چهارچوب آن است. بی‌تردید یکی از نیازهای اصلی، پاسخ‌گویی به خواسته‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، مراکز تعلیم و تربیت و حوزه‌های علمیه است.

3 . استقرار هیئت مدیره: در این دوره، از سال 1384، برای مؤسسه بوستان کتاب، یک هیئت مدیره تشکیل شد که سیاست‌گذاری و نظارت بر همهٔ کارهای مؤسسه را زیر نظر دارد.

4 . گسترده‌شدن موضوعات: در این دوره، موضوعاتی که در این مؤسسه چاپ می‌شود، گسترده و متنوع است: قرآن، حدیث و رجال، فقه و حقوق، کلام و عقاید، فلسفه و عرفان، اخلاق و علوم تربیتی، تاریخ، سیاسی ـ اجتماعی، اقتصاد، ادیان و مذاهب، زبان و ادبیات و هنر، تبلیغ و مبلغ، هیئت و نجوم و...‌.

5 . رويکرد به سرمايه‌هاي فکري: يکي از ويژگي‌هاي مهم مؤسسه در اين دوره، توجه به سرمايه‌هاي فکري است؛ بدين معنا که آثار برخي متفکران و فقهاي بزرگ اسلامي را که آرا و ديدگاه آنان در ميان صاحب‌نظران قابل توجه است در اولويت چاپ قرار داده است؛ براي نمونه آثار شيخ طوسي، شهيد اول، شهيد ثاني، علامه حلي، ملاصدرا، خواجه نصير طوسي، حاج ملاهادي سبزواري، ميرزاي قمي و از معاصران، آيات و بزرگاني چون: سيد محمد حسين طباطبائي، سيد جلال‌الدين آشتياني، حسن‌زاده آملي، سيد محمد باقر صدر، ابراهيم اميني، سيد حسين شمس، جعفر سبحاني، سيد عزالدين زنجاني، شيخ يحيي انصاري شيرازي، حسين نوري همداني، سيد جعفر مرتضي عاملي، محمد رضا مظفر، سيد حسن طاهري خرم‌آبادي، شيخ حسين مظاهري، شيخ لطف الله صافي گلپايگاني و... .

هم‌چنين از آثار دانشگاهيان اهل‌نظر، استقبال کرده است؛ براي نمونه آقايان: دکتر سيد يحيي يثربي، دکتر احمد بهشتي، دکتر يدالله دادگر، دکتر علي حقي و... .

علاوه بر اين، از همان آغاز، تلاش داشته تا آثار نويسندگان گمنام و حتي نو قلم را که استعدادهاي شاياني در زمينة نويسندگي يا نظريه‌پردازي و يا خلق آثار ادبي متعهد، دارند چاپ و به جامعه معرفي کند.

6 . سطح‌بندی مخاطبان: در دروهٔ جدید، آثار مؤسسه بوستان کتاب با توجه به تنوع مخاطبان در سه سطح دسته‌بندی شده است: تخصصی، عمومی، کودک و نوجوان.

7 .  خودگردانی: یکی از کارهای چشم‌گیر در دورهٔ روزآمد‌سازی، خودگردانی مؤسسه است؛ بدین معنا که از طریق تولید و چاپ کتاب‌هایش بتواند پرداخت حقوق کارکنان، هزینه‌های تولید و به‌طور کلی، همهٔ امور‌مالی خود را مستقل از بودجه دفتر مرکزی تبلیغات اسلامی تأمین کند.

این واگذاری، نقاط قوت و ضعفی دارد: جنبهٔ مثبت آن این است که مؤسسه می‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد و سیاست‌های خود را پیش ببرد؛ به ویژه هنگامی که دفتر ـ به تبع سیاست‌های مالی و بودجه‌ای دولت ـ دچار انبساط و انقباض مالي می‌شود. اما جنبهٔ منفی‌اش، افت تولید در مواقعی است که فروش کتاب به دلایلی دچار رکود می‌شود.

8 . اهتمام به خصوصی‌سازی و کوچک‌سازی ساختار: مؤسسه تلاش کرده با طرّاحی ساختار یک نشر استاندارد، نیروهای انسانی خود را گسترش ندهد؛ بدین صورت که در هر واحدی با استقرار یک یا دو کارشناس در محل بوستان کتاب، کارها را به صورت پروژه‌ای و استفاده از نیروهای بخش خصوصی انجام دهد؛ مثلاً واحدهای ویرایش، گرافیک و حروف‌چینی با حدود چهل نفر از متخصصان هر فن، به‌طور خصوصی بیرون از مؤسسه قرارداد می‌بندند.

این شیوه با تدبیر و دقت و رعایت ضوابط، در حال گسترش به تمام بخش‌هایی است که اجرای آن عملی باشد.

9 . رعایت استانداردهای کتاب: صاحب‌نظران برای کتاب مطلوب، ویژگی‌هایی مشخص کرده‌اند؛ مؤسسه تلاش کرده تا به این استانداردها، دست یابد؛ از آن جمله: شابک، فهرست‌نویسی پیش از انتشار (فیپا)، نمایه‌های فنی (در اجزای پایانی کتاب).

10 .  تقویت آماده‌سازی: آماده‌سازی، مرحلهٔ مهم پیش از چاپ کتاب است که زير نظر مديريت توليد، کارهای حروف‌چینی، صفحه‌آرایی، ویرایش، تصحیح، نمونه‌خوانی و طراحی جلد کتاب را برعهده دارد. همهٔ کارهای فنّی، ادبی و هنریِ مربوط به کتاب، در این قسمت بازتاب می‌یابد.

الف‌ـ ویرایش: در قسمت آماده‌سازی، «ویرایش» مقولهٔ جدی و پراهمیت است. قبل از این دوره، کمتر کتابی سابقهٔ ویرایش داشت. در دورهٔ گسترش و روزآمدسازی، واحد ویرایش در مؤسسه، تشکیل شد. این واحد با رعایت استانداردهای سازمانی ویرایش از همان آغاز, از یک سرویراستار و چند ویراستار و کمک ویراستار، کار خود را شروع کرد. شیوه‌نامهٔ ویرایش با نام «شیوه‌نامهٔ بوستان» (تألیف سر‌ویراستار مؤسسه جناب آقای ابوالفضل طریقه‌دار) از کارهای چشم‌گیر این بخش است. با تدوین و نگارش این شیوه‌نامه، یک‌دستی همهٔ منشورات و رعایت «نشر معیار»، نصب‌العین همهٔ ویراستاران است. فاضلانی از حوزه و دانشگاه که هم در ادبیات و ویرایش و هم در رشتهٔ تخصصی خود، صاحب‌نظرند در این بخش، مشغول به کارند.

سازمانِ تعریف شدهٔ ویرایش با فرم‌ها و برگه‌های مخصوص، شیوه‌نامه، تعرفه، و وجود ویراستاران با سابقه، از ویژگی‌های این بخش است.

تصحیح و نمونه‌خوانی (مقابله) از قسمت‌های فعالی است که از وجود ده نفر فاضلان حوزوی، بهره‌می‌برد. نمونه‌خواني در اين مؤسسه با يک شيوه‌نامة مدوّن صورت مي‌گيرد. روش و دفعات، نمونه‌خواني هم متفاوت است: مقابلة ساده، سهميه‌اي، چندگانه، دو نفرة همگام ، معکوس و بازخواني نهايي متن، از شيوه‌هايي است که توسط مسئول نمونه‌خواني در مورد کتاب‌ها، بسته به نوع اثر و ساده و پيچيده بودن آن اعمال مي‌شود.

ب ـ طراحی و گرافیک: در این دوره، تحول چشم‌گیری در قسمت طراحی، صورت گرفته است، که می‌توان این ویژگی‌ها را برای آن برشمرد: استقرار یک مشاورهٔ هنری کار آزموده برای جهت‌دهی و کنترل هنری طرح‌ها، گزینش و همکاری با گرافیست‌های قابل، طراحیِ یونیفرم برای کتاب‌ها (به منظور متمایز کردن موضوع اثر از طریق رنگ)، تصویرسازی همراه با صفحه‌آرایی (به صورت ترکیبی) برای کتاب کودک، استفاده از نرم‌افزارهای کارآمد و جدید.

ج ـ حروف‌چینی: در این دورهٔ آماده‌سازی با تجهیزقسمت حروف‌چینی به رایانه‌ها و چاپ‌گرهای جدید و استفاده از حروف‌نگاران و صفحه‌آراهای با تجربه، کار حروف‌چینی را سامان داده است. مطالعه بر روی تبدیل برنامه زرنگار به word، از جمله کارهای جدی در بخش حروف‌چینی است.

د ـ پشت جلدنویسی به سه زبان: خواننده، قبل از این که کتاب را باز کند در همان ویترین و قفسهٔ کتاب‌فروشی‌ها لازم است اطلاع اجمالی از مطالب و محتوای کتاب به‌دست‌آورد. این کار به دقت با چکیده فارسی، عربی و انگلیسی انجام می‌شود.

11 . توجه به نشر الکترونیک: امروزه نشر الکترونیک، نیاز همهٔ جوامع است. در مؤسسه بوستان کتاب، مطالعات برای ورود کامل به این عرصه انجام شده و اکنون نیز پاره‌ای از کارها به روش الکترونیک انجام و عرضه می‌شود.

12 ـ حضور فعال در نمایش‌گاه‌ها: بوستان کتاب در این دوره کوشیده است تا با حضور در نمایش‌گاه‌های مختلف کشوری، استانی، قرآنی، دانشجویی و حتی خارج از کشور ، به معرفی آثار خود و ترویج فرهنگ دینی کمک نماید.

13 . گسترش و تجهیز فروشگاه‌ مرکزی: مؤسسه در شهر قم، با توجه به اهمیت مقولهٔ فرهنگ در آن، نیاز به فروشگاه وسیع‌تری برای فروش و ارائه کارهای خود داشت، ازهمین‌رو در این دوره فروشگاه مرکزی در شهر قم به طرز زیبایی، گسترش یافت. تا پاسخ‌گوی نیاز پژوهش‌گران و فرهیختگان حوزه علمیه و مراکز پژوهش به کتاب‌های حوزه علوم اسلامی و انسانی باشد. و یک فروشگاه مستقل برای فروش کتاب «جوان، نوجوان و کودک» نیز تأسیس شد.

14 . فروش اقساطی کتاب: به منظور رونق فرهنگ کتاب‌خوانی و کمک به ارتقای آموزش و‌پژوهش، بوستان کتاب، آثار خود را به طلاب علوم دینی به صورت اقساطی می‌فروشد و آمادگی‌دارد که با انعقاد تفاهم‌نامه با نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و وزارت‌خانه‌ها به ویژه وزارت آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات، این تسهیلات را به دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان نیز ارائه‌دهد.

15 . تأسیس بخش اطلاع‌رسانی: در این دوره، برای سرعت در کارها و فعالیت در عرصهٔ نشر الکترونیک «بخش اطلاع‌رسانی»، تأسیس شد که شامل دو قسمت است:

الف. سایت (وب گاه) مؤسسه با این مشخصات:

www.bustaneketab.com

از طریق این سایت، کارهای زیر صورت می‌گیرد:

ـ معرفی آثار جدید مؤسسه؛

ـ انعکاس اخبار؛

ـ خبرنامه، ارسال خبر به مشترکین سایت.

ب. تشکیل سامانهٔ پیام کوتاه (sms که از طریق آن، اخبار کتاب‌های جدید و نیز تبریک و تسلیت، فعالیت‌ها و مسائل ضروری دیگر، برای مشترکان ارسال می‌شود. شمارهٔ تماس 10002155 است.

16 . مدرن‌ساختن چاپ‌خانه: همهٔ مراحل آماده‌سازی و تولید کتاب در گرو چاپ مطلوب و کیفی آن است و این امر با در اختیار داشتن دستگاه‌های مدرن، امکان‌پذیر است. دستگاه‌های قبلی، جواب‌گوی نیازهای مؤسسه و دفتر از نظر کمی و کیفی نبود، لذا یکی از کارهایی که در این دوره در سال جاری صورت گرفت مدرن‌سازیِ دستگاه‌های چاپ و صحافی بود. گروهی از کارشناسان نشر و چاپ در نشست‌های مختلفی با متخصصان دستگاه‌های چاپ و مشورت‌های فراوان با مراکز ذی‌ربط، این روزآمدسازی را به سرانجام رساندند. قابل ذکر است چاپ‌خانه که از ابتدا با مرکز انتشارات فعالیت می‌کرد از 1374 از مرکز انتشارات جدا شد و در سال 1384 با تغییر ساختار در دفتر تبلیغات اسلامی دوباره به این مجموعه ملحق گردید.

واقعیت این است که ضعف دستگاه‌های چاپ در شهر قم از یک‌سو، و حجم انبوه کارها از سوی دیگر، مؤسسه را به این سمت سوق داد وگرنه سیاست مؤسسه بوستان کتاب، به تبعِ سیاست‌های دفتر تبلیغات اسلامی، حرکت در چارچوب خصوصی‌سازی در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی است.

17 . تغییر نام: برای معرفی سریع‌تر و بلیغ‌تر مؤسسه در نظر گرفته شد که نام بهتری برای آن در نظر گرفته شود؛ از این رو با توجه به این که واقعاً کتاب‌ها، بوستان دانشوران و عالمانند: «الکتب بساتین العلماء» در سال 1380ش به «مؤسسه بوستان کتاب» تغییر نام یافت.

 

عملکرد

روشن است که فعالیت مؤسسه فقط آماده‌سازی و چاپ «کتاب» است، لذا آنچه که به عنوان عملکرد، ذکر می‌شود کمیت و کیفیت کتاب‌ها از آغاز تا امروز است.

قبلاً در ضمن اهداف و مراحل شکل‌گیریِ مؤسسه بوستان کتاب، به ویژه در بخشِ ویژگی‌های دورهٔ «گسترش و روزآمد‌سازی» به پاره‌ای از عملکردها نیز اشاره شد. در بخش نمودارها به‌تفصیل آنها را نشان خواهیم داد.

دست‌آوردها

دست‌آوردهای این مؤسسه را در بخش‌های مختلف می‌توان دید:

1. ایجاد انگیزه برای مؤلفان: با تنوع دادن و گسترش موضوعات، مؤلفانی که در زمینه‌های علوم اسلامی و عقلی، فعالیت می‌کنند، انگیزهٔ بیشتری برای ارائه آثار خود و خلق کتاب‌های جدید پیدا کرده‌اند.

2. تأمین بخشی از نیازهای خوانندگان: مخاطبان آثار دینی، به دنبال کتاب‌هایی‌ند که با قلم روان، شیوهٔ جدید و چاپ چشم‌نواز، نیازهای فکری و مطالعاتی آنان را بر‌طرف کند. مؤسسه با تنوع موضوعات و استفاده از نویسندگان جدید، توانسته است به سهم خود و به اندازهٔ توان، بخشی از این نیازها را پاسخ گوید.

3. ارائه الگویی برای نشر مطلوب دینی: در کشور ناشران گوناگونی وجود دارند که در عرصه‌های مختلف، فعالند. بخش قابل توجه‌ای از آنان، ناشران دینی‌اند که آموزه‌های الهی را ترویج می‌کنند؛ از جمله آنان مؤسسه بوستان کتاب است که با فعالیت در عرصه‌های مختلف با تکیه بر «وحی و خرد» و نیز توجه به استانداردهای کتاب و تأکید بر ویرایش خوب و طراحی هنرمندانه، توانسته است الگویی از نشر دینی را ارائه دهد.

4. پرورش نیروهای هنری ـ فنی: یکی از دست‌آوردهای مؤسسه در طول سالیان‌‌اخیر، پرورش نیروها برای کارهای فنی و هنری مرتبط با آماده‌سازی و چاپ و نشر کتاب است؛ مثلاً در بخش ویرایش از حدود 15 سال قبل، مؤسسه با دعوت از اساتید فن، ویراستارانی را آموزش داده که هم برای این مؤسسه و هم برای بخش‌های‌‌پژوهشی و آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی و مراکز پژوهشی بیرون از دفتر کار می‌کنند.

در مورد نمونه‌خوانی و تصحیح هم کار به همین روال بوده است. چون در زمینه‌های فوق، نیروهای آموزش دیده در حوزه علمیه قم، وجود نداشته است.

5. ناشر برگزیده: در طول 15 سال اخیر، مؤسسه در سطح جشنواره‌هاي کشوری، حوزوی، دانشجويی و...، 23‌بار، به عنوان ناشر نمونه برگزیده شده است که تفصیل آن چنین است:

شش نوبت ناشر برگزیده سال کشوری (سال‌های 75، 78، 79، 82، 84 و 86)،

هفت نوبت ناشر برگزیده حوزه (سال‌های 77، 79، 81، 82، 83، 84 و 85)،

چهار نوبت ناشر برگزیده دانشجویی (سال‌های 81، 82، 84 و 85)،

يک نوبت ناشر برگزیده سال قرآن کریم (1383)،

دو نوبت ناشر برگزیده بین‌المللی کتاب تهران (1375 و 1381)،

يک نوبت ناشر برگزیده جشنوارهٔ کتاب آسان (1383)، برگزیده سازمان نهضت سوادآموزی،

يک نوبت ناشر سال استان قم (1378)،

يک نوبت ناشر برگزیده کتاب خانواده (1385).

ضمن این‌که چاپ‌خانه نیز در سال 1382 به عنوان چاپ‌خانه نمونه نیز لوح تقدیر دریافت کرد.

6 . آثار برگزيده: در جشنواره‌هاي مختلف به منظور تقدير از آثار برتر، کتاب‌هاي چاپ اول ناشران ارزيابي مي‌گردد. تاکنون از مجموع 1600 عنوان کتاب چاپ اول  مؤسسه تاکنون 170 اثر از جشنواره‌هاي متعدد، به عنوانِ اثر برگزيده معرفي شده‌اند برخي از کتاب‌هاي مؤسسه دو، سه و حتي چهار نوبت برگزيده شده‌اند (جمعاً 213 نوبت). اسامي اين کتاب در پيوست اين مجموعه آمده است.

7. ارائه طرح جشنواره مرزبانی وحی و خرد: هر مؤسسه و نهادی که در عرصه‌های فرهنگی، فعالیت می‌کند نیازمند آن است که هر سال یا چند سال یک بار خود را در موضعِ نقد و داوری صاحب‌نظران قرار دهد و نیز اهداف تعیین شدهٔ خود را ترویج نماید. ازهمین‌رو، مؤسسه بوستان کتاب، طرح «جشنواره مرزبانیِ وحی و خرد» را به هیئت مدیره پیشنهاد داد و تصویب شد. در راستای اجرای این مصوّبه، اساس‌نامه و آیین‌نامهٔ این کار تدوین شد و با عنایت حضرت حق، نخستین جشنوارهٔ وحی و خرد (به منظور نکوداشت 25 سال فعالیت مؤسسه بوستان کتاب) در روز پنجشنبه 23/8/87 در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با حضور اهل فرهنگ و قلم، مسئولان کشوری، اساتید حوزه و دانشگاه، صاحب‌نظرانِ نشر و چاپ از سراسر کشور، برگزار می‌شود.

 

اهداف این جشنواره، در موضوعات زیر خلاصه می‌شود:

الف ـ ترویج شیوهٔ عقلانیِ آموزه‌های وحیانی: به این معنا که از میان شیوه‌هایی که برای تبلیغ دین ارائه شده، بوستان کتاب، شیوهٔ خردپسندانه و عقلانی را برای تبیین معانی دینی می‌پسندد، لذا آثار بسیاری از فیلسوفان، متکلمان، دین‌شناسان، مفسران، قرآن‌پژوهان ـ به‌ویژه معاصران ـ را چاپ کرده است.

ب ـ معرفی و نقد عملکرد بوستان: بی‌تردید این کار توسط مؤلفان و صاحب‌نظرانی صورت می‌گیرد که در این جشنواره شرکت می‌کنند. این نقد همه جنبه‌های فعالیت مؤسسه بوستان را دربرمی‌گیرد.

ج ـ معرفی مؤلفان و آثار برتر: از میان آثاری که مؤسسه بوستان کتاب منتشر کرده، بعضی از آنها از جنبه‌های مختلف، برتر و ارزشمندترند، لذا باید بیشتر به جامعهٔ علمی شناسانده شود. این کار سبب می‌شود تا اولاً الگوهای بسیار مناسبی فرارویِ پژوهش‌گران و مؤلفان گذاشته شود، ثانیاً پدیدآورندگان آثار نمونه، برای ادامهٔ راه، در کار خود، تشویق شوند.

د ـ تقدیر از کارکنان برتر: تولید و نشر فنی و هنری کتاب، در گرو زحمات عوامل کاردان و دل‌‌سوزی است که در بخش‌های مختلف نشر، کار انتقال اندیشه‌های دانشوران را آسان می‌سازند و با واسطه‌شدن میان نویسندگان و مخاطبان آثار، به امر انتقال فرهنگ، مدد می‌رسانند. مؤسسه بوستان کتاب، مجموعه‌ای از این نیروهای فنی، فهیم‌‌و‌متخصص را در اختیار دارد که قرار است از زحمات آنان در این جشنواره، تقدیر شود.

نگاه به آینده

این مؤسسه با توجه به ربع قرن فعالیت و دیرپایی و اصالت آن در عرصهٔ نشر دینی، بی‌تردید برنامه‌هایی برای آیندهٔ خویش ترسیم کرده است؛ به این برنامه‌ها می‌توان در سرفصل‌های زیر اشاره کرد:

1. تحلیل سیستم و تدوین بیانیهٔ مأموریت: یکی از کارهایی که در مؤسسه به‌طور جدی در حال پی‌گیری است، تدوین بیانیهٔ مؤسسه بوستان کتاب در راستای بیانیه مأموریت دفتر تبلیغات اسلامی و برنامهٔ چشم‌انداز بیست سالهٔ نظام جمهوری اسلامی و هم‌چنین تحلیل و ترسیم سیستم بر اساس آن است.

2. نشر الکترونیک: با توجه به گسترش رایانه و ضرورت حضور در فضای نشر نوری، مؤسسه بوستان کتاب بر آن است تا در راستای روزآمد سازیِ فعالیت خود، گسترش نشر الکترونیک را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهد. هرچند که حدود سه سال است که پاره‌ای کارها به همین شیوه انجام می‌شود، اما باید گسترده شود؛ مخصوصاً تأکید آن است که ویرایش و نمونه‌خوانی، به شیوهٔ الکترونیک و رایانه‌ای صورت گیرد، یا تولید کتاب الکترونیک با استانداردهای روز در فضای نوری، تحقق یابد.

3. تشکیل جلسه‌های علمیِ نقد کتاب: نظریه، اندیشه، کتاب و نیز هر سازمانی که با امر «کتاب» سروکار دارد با نقد، راه خویش را می‌یابد و به نقاط قوت و ضعف خود پی‌می‌برد. یکی از کارهای آینده مؤسسه این است که با حضور مؤلفان و اصحاب علمی، ادبی و هنری کتاب، جلسه‌های علمی نقد برپاکند تا از این طریق بتواند کار خود را مطمئن‌تر دنبال نماید. تاکنون چند جلسه از این، نمونه هم برگزار شده که آثار بوستان کتاب در آن به نقد و بررسی گذاشته شده است.

4. فروش اینترنتی کتاب: در سیستم توزیع و فروش، بی‌تردید فروش اینترنتی، مقولهٔ جدی و ضروری است. مؤسسه بوستان کتاب، در وب‌گاه خود، چنین امری را درنظر گرفته و مصمم است آن را فعال‌تر نماید.

5. استمرار جشنوارهٔ مرزبانی وحی و خرد: دیدگاه روشن سیاست‌گذاران مؤسسه بوستان کتاب در باب روش‌شناسی فهم دین، آن است که اسلام از طریق وحی و خرد، قابل فهم و انتقال است و عقل و وحی، تعامل بسیار کارگشایی در عرصهٔ دین دارند. اگر عقل را از وحی جدا کنیم، دست‌آوردِ ما از فهم دینی جز جمود و تحجر و واپس‌گرایی نخواهد بود. هم‌چنین اگر وحی به یاری خرد نرود، راه به جایی نمی‌برد. لذا به منظور رواج و رونقِ آموزه‌های وحیانی براساس عقل، تصمیم بر آن است تا جشنوارهٔ مرزبانی وحی و خرد هر يک يا دو سال یک بار با بررسی آثار ناشران حوزه اندیشه اسلامی در این موضوع برگزار شود. برای این منظور در اساس‌نامهٔ این جشنواره، دبیرخانهٔ دائمی در نظر گرفته شده تا این هدف را محقق سازد.

 

تقدیر و تشکر

در این دورهٔ نسبتاً طولانیِ مسئولیت این‌جانب (از 1374)، اگر توفیقی نصیب گردید بعد از عنایت‌های الهی و ائمه معصومین علیهم‌السلام ، بهره‌مندی از همکارانی ارجمند بود که هر کدام عهده‌دار بخشی از کارها بودند و به ارائه بهتر آثار مؤلفان و پژوهش‌گران بزرگواری می‌اندیشیدند که  مؤسسه در این دوره توفیق نشر آن‌ها را یافت. بر خود فرض می‌دانم از اعضای محترم شورای کتاب که در دوره پانزده سال تلاش ارزشمند آنها، بیشترین تأثیر را در توفیق مؤسسه داشته‌اند و نيز از اعضای محترم هیئت مدیره مؤسسه که در سه سال اخیر با استقرار در ساختار مؤسسه با حمایت و مساعدت ارزشمند، بر برنامه‌ها خصوصاً زیرساخت‌های مؤسسه تأثيرگذار بوده‌اند تشکر کنم. از رئیس محترم دفتر تبلیغات اسلامی جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای ربانی زیدعزه که در پيشبرد برنامه‌هاي مؤسسه همه‌گونه مساعدت داشتند، سپاس ويژه دارم. هم‌چنین تلاش‌هاي رئیس قبليِ دفتر و رئيسِ کنونيِ هيئت امناي دفتر تبليغات اسلامي جناب حجة‌الاسلام والمسلمين آقاي محمد جعفري گيلاني و مديرانِ قبليِ‌مؤسسه و ساير مديران دفتر را سپاس مي‌گويم. از خداوند بزرگ، توفيق روز افزون آنان را در اين استمرار حرکت و ارزشي مسئلت مي‌نمايم.

                                                                                                                                                                                   سید محمدکاظم شمس

                                                                                                                                                                                رئیس مؤسسه بوستان کتاب

                                                                                                                                                                                          آبان 1387ش


 

4

مؤسسه بوستان کتاب در نگاه صاحب‌نظران

 

در آستانه ربع قرن فعالیت مؤسسه در 6/10/86 با ارسال برگهٔ نظرخواهی برای برخی از دانشوران حوزه دین، از آنان درخواست اظهار نظر و راهنمایی شد. در پاسخ‌ها، نکته‌های ارزشمندی ـ ضمن ابراز لطف به مؤسسه ـ ابراز کردند در مواردی نیز در دیدار از نمایشگاه و... نظرهای خود را ارائه دادند. به دلیل پرهیز از افزایش حجم این مجموعه، فقط به چند مورد اشاره می‌شود. امیدواریم به‌زودی مشروح دیدگاه‌های فرهیختگان را در مجموعه‌ای مستقل که حاوی نکته‌های دقیق و الزامات نشر دینی است منتشر کنیم. لذا از تمام صاحب‌نظران، صمیمانه درخواست داریم تا ما را از نظرهای ارزشمند خود در مورد فعالیت‌های صورت گرفته و کارهایی که باید انجام گیرد بهره‌مند سازند.

 

آیةالله محمد یزدی (رئیس جامعهٔ مدرسین و دبیر شورای عالی حوزهٔ علمیه قم):

ارتباط این‌جانب با این مؤسسهٔ مشهور و خدومِ انتشاراتی در درجه اول از راه کتاب‌های ارسالی و بعد از راه اخبار انتشاراتی به‌خصوص اخبار نمایشگاه‌های کتاب و برندگان در مسابقات کتاب برگزیده است. آنچه باید بگویم این است که کار «مؤسسه بوستان کتاب» حقاً خدمتی بزرگ به حوزه علمیه و علما و نشر آثار تخصصی است؛ به ویژه در فقه و اصول و رجال و فلسفه و مسائل اجتماعی که تعدادی از آثار ارسالی به شکل کتاب مرجع حتی بررسی مباحث روزانه در دست و کنار میز کارم قرار دارد و در بخش عمومی و جوانان و کودکان در حد اطلاع و مرور بر آثار منتشره بسیار خوب است.

از نظر چاپ و رعایت همه اصول فنی، ذکر منبع و آدرس مطالب و بسیاری از خصوصیات مربوط به این کار در حد اعلی و با استفاده از آخرین و بهترین امکانات موجود شده است.

در یک کلام باید گفت این مؤسسه بهترین خدمت را به دنیای علم و کتاب و نشر آثار ارزنده داشته است که شرح آن در یک برگ نمی‌گنجد. توفیقات روزافزون شما و همکارانتان را از خداوند خواهانم.

 

آیةالله محی‌الدین انواری (عضو جامعه روحانیت مبارز تهران):

هنگامی که منشورات جدید «مؤسسه بوستان کتاب» به دستم می‌رسد بی‌اختیار در قلب و لسان می‌گویم: «ألقی الیّ کتاب کریم». انتشارات آن مؤسسه چه آنها که جنبهٔ تخصصی دارد و مخاطبان خاصی می‌طلبد یا جنبهٔ عمومی دارد و یا آنها که برای نوجوانان و کودکان تهیه و تنظیم شده الحمدلله همگی مفید و راه‌گشاست. منشورات آن مؤسسه شامل اهداف ذیل است:

1ـ منشوراتی که به اصول عقاید مربوط است و در تحکیم عقاید مخاطبان خود نقش سازنده دارد، چه آنها که مربوط به خداشناسی و توحید و صفات جلال و همچنین الوهیت است و چه آنها که مربوط به نبوت و امامت و معاد و منازل آخرت و به اصطلاح معادشناسی است.

2ـ منشوراتی که محتوای آنها برای استفاده عموم (روحانی، دانشگاهی، بازاری، اداری، کشاورز، خانه‌دار) و اقشار اجتماع مفید است و سطح معلوماتشان را به فراخور استعدادشان بالا می‌برد.

3ـ منشوراتی که خوراک معنوی طبقه نوجوان و کودک را در لابه‌لای صفحات خود فراهم آورده است به راستی که «بوستان کتاب» اسم با مسمایی است که به حکم «الاسماء تنزل من السماء» در سرلوحه آن مؤسسه قرار گرفته. هر گلچینی که وارد آن بوستان شود مطابق معلومات و استعداد و ذوق و قریحه خود از گل‌های زیبا و معطر و خوش آب و رنگش دامنی فراهم می‌آورد که باد خزان را بر ورق او دست تطاول نباشد و گردش زمان، عیش ربیعش را به تپش خریف مبدل نکند.

الحق آن بوستان از مصادیق کلمه طیّبه‌ای است که «اصلها ثابت و فرعها فی السماء تؤتی اکلها کل حین باذن ربها».

این‌جانب ضمن سپاس‌گزاری از مدیریت فهیم و دانشمند مؤسسه بوستان کتاب و نویسندگان تلاشگر و دانش‌پژوه و کلّیه همکاران آن‌جا که همگی در پرورش گل‌های بوستان سهیمند، موفقیت روزافزون را از حضرت احدیت خواستارم . امیدوارم این خوان پر نعمت معنوی همواره گسترده باشد.

 

آیةالله ناصر مکارم شیرازی:

امیدوارم سال به سال بر این حرکت فرهنگی بزرگ افزوده شود تا شاهد موفقیت‌های بزرگی باشیم.

 

آیةالله ابراهیم امینی (نویسنده و امام جمعه قم):

مؤسسه بوستان کتاب از جهت نشر کتاب نهاد موفقی است و از جهت کمی و کیفی آثار خوبی منتشر می‌کند.

 

آیةالله حسن‌زاده آملی:

در راه اعلای معارف و نشر حقایق همواره موفق بوده باشید.

 

آیةالله رضا استادی (استاد حوزه علمیه و عضو فقهای شورای نگهبان):

شاید بتوان گفت که در دایرهٔ منشورات دینی این مؤسسه از موفق و بهترین‌هاست. سعیکم مشکور

 

آیةالله احمد جنتی (دبیر شورای نگهبان قانون اساسی):

این‌جانب مراتب تقدیر و تشکر خود را از خدمات ارزنده مؤسسه بوستان کتاب در طول سال‌های متمادی اعلام می‌دارم، کتاب‌های مفیدی چاپ و منتشر کرده‌اید.

 

آیةالله محمد هادی معرفت رحمه‌الله؛

در بازدید از غرفه مؤسسه بوستان کتاب:

عرضه کتاب در توسعه و پیشرفت فرهنگ و معارف اسلامی در جامعه نقش اساسی دارد . خداوند برپا کنندگان این‌گونه نهادها را موفق  سازد.

 

آیةالله مرتضی مقتدائی (مدیر حوزه علمیه قم):

انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی (مؤسسه بوستان کتاب) بحمدالله از نظر تنوع کتاب‌های دینی که برای حوزویان و دانشگاهیان مفید می‌باشد غنی است. توفیقات بیشتر برادران عزیز و گرامی در آن دفتر محترم را خواستارم.

 

استاد سید مجتبی موسوی لاری (نویسنده و پژوهشگر):

در این مقطع زمانی که حقایق نورانی و وحیانی دین حیات‌بخش اسلام مورد تعرض بدخواهان و بداندیشان قرار گرفته است حرکت عزیزان در مجموعه بوستان کتاب برای پاسخ‌گویی به معاندین و تبیین ابعاد گوناگون دین و تنوع مطالب کتب و منشورات که تنوع مخاطبین را پوشش داده است یکی از امتیازات مؤسسه است که امیدوارم این راه همچنان تداوم یابد.

 

حجةالاسلام والمسلمین آقای سیدرضا تقوی (رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور):

مؤسسه بوستان کتاب، و این بخش از دفتر تبلیغات اسلامی با همراهی پژوهش‌گران فرهیخته و قلمداران شایسته، از معدود مؤسسات نشر فرهنگ اسلامی است که هر روز عنوان جدیدی را در بازار کتاب، روبه‌روی پژوهش‌گران عاشق، و محققان شائق می‌گذارد.

همهٔ کسانی که در بخش‌های پژوهش و تحقیق و چاپ و نشر تلاش می‌کنند در حقیقت به‌عنوان یک سازمان لجستیک، خطّ مقدم جبههٔ جهاد فرهنگی را تدارک می‌فرمایند.

محصولات شما که از لحاظ محتوایی با طبقه‌بندی منطقی برای مخاطبان، در سطوح مختلف عرضه می‌گردد همهٔ خوب، ارزشمند و کارساز می‌باشد.

تلاش‌های شما در مورد قرآن و موضوعات قرآنی بی‌بدیل و قابل تقدیر است. این‌جانب به سهم خودم از همه دست‌اندرکاران تقدیر و تشکر دارم. موفق باشید.

 

حجةالاسلام والمسلمین آقای علیرضا اعرافی (رئیس جامعة المصطفی العالمیه):

بحمدالله «بوستان کتاب» در ربع قرن گذشته در آسمان نشر اندیشه دینی و تولید آثار فرهنگی، خوش درخشیده، و چونان درختی پاک و پربرگ و بار استوار، میوه‌ها و ثمرات شیرینی ببار آورده است.

 

حجةالاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی (رئیس جمهور محترم سابق):

همه آثار مؤسسه بوستان کتاب (انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی قم) خوب و منشأ ترقی فرهنگ دینی و بشری و باعث خیر در عرصه فکر و فرهنگ است. توفیق عزیزان را خواستارم.

 

حجةالاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری (نماینده مقام معظم رهبری مدظله در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان):

مؤسسه بوستان کتاب که شاخه‌ای از شجره پربرکت دفتر تبلیغات اسلامی قم است، مانند اصل خود، دارایِ برکات و ثمرات بی‌شماری بوده است. تا آن‌جا که باید گفت این مرکز، فراتر از یک مؤسسه نشر و چاپ کتاب اینک پس از ربع قرن تلاش بی‌وقفه و مؤثر تبدیل به یک جریان سازنده فکری و فرهنگی و علمی گردیده است.

 

حجةالاسلام والمسلمین آقای سید محمود دعائی (نماینده مقام معظم رهبری و مدیر مؤسسه اطلاعات):

بسیار خوشحالم که آن نهاد پرتلاش و کوشا که روزگاری نهادی نوپا بود هم اکنون به امداد الهی و به یمن حضور جمعی از دانشوران و دانش‌گستران، به درختی سترگ و برومند تبدیل شده است. نگاهی گذرا به آثار پر برگ و بار بوستان کتاب نشان می‌دهد که به نیکی توانسته‌اید میان سه عنصر کیفیت، کمیت و تنوع عناوین جمع کنید، به خوبی عرضه کنید و در دسترس خوانندگان قرار دهید.

 

حجةالاسلام والمسلمین جناب آقای مصطفی پور محمدی (وزیر سابق کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور):

خوش‌بختانه شاهد رشد و شکوفایی در خور سپاس و تقدیر از مجموعه منشوراتِ «مؤسسه بوستان کتاب» هستیم.

تنوع موضوعات، کارهای گرافیکی، هنری، نحوه چاپ و هنر ویراستاری، روانی مباحث و تناسب موضوعات با نیازهای جدید و طبقات مختلف سنی و اجتماعی به‌خوبی در آثار منتشر شده این مؤسسه دیده می‌شود.

توفیقات بیشتر همه عزیران را در ادامه این راه ماندگار و مؤثر از خداوند متعال خواستارم.

 

حجةالاسلام والمسلمین آقای احمد مبلغی (معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی):

من از دیرباز عملکرد «مؤسسه بوستان کتاب» را موفق می‌دیدم و امروزه دامنه این موفقیت رو به افزایش و گسترش نهاده است. تنوع موضوعات کتب منتشره از سوی این مؤسسه، و سطوح مختلف محتواهای آن‌ها از حیث تخصصی، عمومی و نیز از حیث فراگیری نسبت به کودک و نوجوان، جوان و فراتر، و هم‌چنین دربرگیرندگی نسبت به حوزه‌های مختلف معرفتی، کلامی، فلسفه، فقه، رجال، سیاست و اندیشه‌های اجتماعی و فرهنگی و... رونقی غیرقابل انکار به بوستان کتاب بخشیده است.

 

حجةالاسلام والمسلمین آقای مصطفی محامی (رئیس مدرسه عالی فقهی امام خمینی):

عملکرد بیست و پنج ساله بوستان کتاب که از مؤسسات پیش‌گام در نشر آثار دینی در حوزهٔ علمیه قم می‌باشد مایه فخر و مباهات دفتر تبلیغات اسلامی و بلکه حوزه علمیه قم می‌باشد.

 

کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران:

حفظ تنوع در موضوعات مختلف مورد نیاز جامعه در آثار منتشره، به علاوه حجم برجسته تعداد آثار، حفظ اصول فنی نشر و رعایت جنبه‌های زیباشناختی تنظیم آثار از طرح جلد گرفته تا نحوه تدوین داخل کتاب‌ها و در نهایت ملموس بودن این دغدغه، از تمام آثار منتشر شده که خدمتی به باروری اندیشه دینی و معارف اسلامی است شاخص‌های مهمی هستند که هر مخاطب مطلع از آثار این مؤسسه وزین فرهنگی به مجموعه و تلاش شما تقدیم می‌کند و این دستآورد کمی نیست.

 


 

 

5

فهرست موضوعي کتاب‌ها

قرآن

فارسی

1  - آخرت سرای پایدار ، علی خراسانی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 108 ص ، 1500

2  - آشنائي با سوره‌ها ، جواد محدثي ، چ 17 ، 1387 ، پالتویى ، شومیز ، 136 ص ، 1500

3  - آشنایی با علوم قرآن ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1386 ، پالتویى ، شومیز ، 144 ص ، 1100

4 - آموزش قرآن ، عبدالرحيم موگهي ، چ 3 ، 1383 ، وزیری ، شومیز ، 136 ص، 1250

5  - ابلیس دشمن قسم خورده ، علی محمدی آشنانی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 156 ص ، 1500

6  - احمد موعود انجیل ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 148 ص ، 1250

7  - استدراج سقوط گام به گام ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 144 ص ، 1350

8  - اسوه‌های قرآنی و شیوه‌های تبلیغی آن ، مصطفی عباسی مقدم ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 456 ص ، 4400

9  - امام حسين «ع» و قرآن ، مجموعه نويسندگان ، چ 4 ، 1386 ، وزيري ، شوميز ، 284 ص ، 2800

10  - امدادهای غیبی ازنگاه قران ، ميرفندرسكي ـ مريم روضاتيان ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 128 ص ، 2200

11  - بازخوانی روش نو در تفسیر قرآن ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1387 ، پالتویى ، شومیز ، 100 ص ، 1100

12  - پرسمان علوم قرآنی ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 208 ص ، 2200

13  - پرسمان قرآنی امر‌به‌معروف و نهی‌ازمنکر ، علی خراسانی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 116 ص ، 1750

14  - پرسمان قرآنی كودك ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 172 ص ، 1650

15  - پرسمان قرآنی معاد ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 256 ص ، 2500

16  - پرسمان قرآنی نبوت ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 248 ص ، 2200

17  - پرسمان قرائت قرآن ، سعيدي ، محمدجواد ، چ 4 ، 1386 ، وزيري ، شوميز ، 220 ص ، 2400

18  - پژوهشهای قرآنی علامه شعرانی/ج1 ، سید محمد رضا غیاثی کرمانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 540 ص ، 5500

19  - پژوهشهای قرآنی علامه شعرانی/ج2 ، سید محمد رضا غیاثی کرمانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 516 ص ، 5500

20  - پژوهشهای قرآنی علامه شعرانی/ج3 ، سید محمد رضا غیاثی کرمانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 484 ص ، 5500

21  - تفسیر بیان ، محمد تقی فلسفی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 496 ص ، 4850

22  - تفسیر راهنما/ج1 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 520 ص ، 5500

23  - تفسیر راهنما/ج2 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 628 ص ، 6500

24  - تفسیر راهنما/ج3 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 480 ص ، 5000

25  - تفسیر راهنما/ج4 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 516 ص ، 5500

26  - تفسیر راهنما/ج5 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 416 ص ، 4500

27  - تفسیر راهنما/ج6 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 464 ص ، 5000

28  - تفسیر راهنما/ج7 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 436 ص ، 4500

29  - تفسیر راهنما/ج8 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 592 ص ، 6500

30  - تفسیر راهنما/ج9 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 452 ص ، 5000

31  - تفسیر راهنما/ج10 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 608 ص ، 6500

32  - تفسیر راهنما/ج11 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 532 ص ، 5500

33  - تفسیر راهنما/ج12 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 396 ص ، 4500

34  - تفسیر راهنما/ج13 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 488 ص ، 5000

35  - تفسیر راهنما/ج14 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 480 ص ، 5000

36  - تفسیر راهنما/ج15 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 512 ص ، 5500

37  - تفسیر راهنما/ج16 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 472 ص ، 5000

38  - تفسیر راهنما/ج17 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 580 ص ، 6000

39  - تفسیر راهنما/ج18 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 560 ص ، 6000

40  - تفسیر راهنما/ج19 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 548 ص ، 6000

41  - تفسیر راهنما/ج20 ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 696 ص ، 7000

42  - تفسیر راهنمانمایه ها (ج21) ، آیة الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 552 ص ، 7000

43  - تفسیر سورة مبارکه حمد ، آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 172 ص ، 1600

44  - تفسیر سوره حجرات ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 396 ص ، 3600

45  - تفسیر کاشف/ج1 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 780 ص ، 7500

46  - تفسیر کاشف/ج2 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 796 ص ، 7500

47  - تفسیر کاشف/ج3 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 800 ص ، 8000

48 - تفسیر کاشف/ج4 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 1 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 884 ص، 8700

49  - تفسیر کاشف/ج5 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 1 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 860 ص ، 8500

50  - تفسیر کاشف/ج6 ، محمد جواد مغنیه - موسى دانش ، چ 1 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 916 ص ، 10000

51  - تفسیر کلامی ـ عرفانی آیة نور ، مهدی عليزاده ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 276 ص ، 2400

52  - تفسیرموضوعی,چیستی,بنیان هاوبیش فرض ها ، جلیلی، سید هدایت ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 216 ص ، 2500

53  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 1 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 320 ص ، 1600

54  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 2 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 256 ص ، 1300

55  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 3 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 240 ص ، 2000

56  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 4 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 224 ص ، 1800

57  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 5 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، گالينگور ،  ص ، 2850

58  - جرعه ای از زلال قرآن / ج 6 ، میرزا ابوالقاسم محمدی گلپایگانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 260 ص ، 2850

59  - دانش‌نامه قرآن پژوهان ایران/ج1 ، سعید بهمنی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 396 ص ، 3950

60  - در سرزمين تبوك ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 3 ، 1385 ، رقعى ، شوميز ، 304 ص ، 2300

61  - درآمدی بر مستندات قرآنی فلسفه سیاسی امام خمینی ، دكتر نجف لك زایی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 208 ص ، 1950

62  - درسنامه علوم قرآنی / سطح 1 ، حسین جوان‌آراسته ، چ 14 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 388 ص ، 4300

63  - درسنامه علوم قرآنی / سطح 2 ، حسین جوان‌آراسته ، چ 11 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 500 ص ، 3800

64  - دوست نما ها (تفسیر سوره منافقون) ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 84 ص ، 700

65  - راه قرآن ، آیة الله سیدرضا صدر ، چ 3 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 224 ص ، 1100

66  - روش هاي تأويل قرآن ، محمد كاظم شاكر ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 320 ص ، 1350

67  - سایه‌ها و لایه‌های معنایی ، دکتر محمد اسعدی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 452 ص ، 5200

68  - سیمای انسان کامل در قران ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 11 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 396 ص ، 4300

69  - سیمای بهشت و جهنم در سوره واقعه ، سید مصطفی حسینی نیشابوری ، چ 5 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 104 ص ، 1300

70  - سیمای صابران در قرآن ، دکتر یوسف قرضاوی ـ دکتر محمد علی لسانی فشارکی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 220 ص ، 2000

71  - سیمای طبیعت در قرآن ، دکتر محمد حسن رستمی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 388 ص ، 3800

72  - سير و سياحت در قرآن ، دکتر جهانبخش ثواقب ـ محمد جواد رحمانى ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 356 ص ، 3900

73 - عقلگرايي در تفاسير قرن جهاردهم ، شادي نفيسي ، چ 2 ، 1385 ، وزيري ، سلفون ، 460 ص، 4150

74  - فرهنگ قرآن از نگاه قرآن پژوهان ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 336 ص ، 4200

75  - قرآن در اسلام ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 180 ص ، 2200

76  - قرآن کریم با ترجمه فارسی ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 1 ، 1385 ، وزیری ، گالينگور ، 1232 ص ، 9500

77  - قرآن کریم با ترجمه فارسی ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1232 ص ، 6000

78  - قرآن و اسرار آفرینش ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 5 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 268 ص ، 3000

79  - قرآن و معارف عقلى ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 4 ، 1385 ، رقعى ، شوميز ، 200 ص ، 1500

80  - قواعد وقف و ابتدا در قرائت قرآن كريم ، دکتر محمد کاظم شاکر ، چ 7 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 220 ص ، 2000

81  - كندوكاوی درباره استخاره و تفال ، ابوالفضل طريقه دار ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 1850

82  - مربی نمونه ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 10 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 276 ص ، 2900

83  - مستشرقان و قرآن ، دکتر محمد حسن زمانی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 592 ص ، 7700

84- مصونیت قرآن از تحریف ، آیت الله محمد هادی معرفت - شهید محمد شهرابی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 264 ص، 2850

85  - معیار شرك در قرآن ، آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 188 ص ، 1900

86  - منشور عفاف (تفسیر سوره نور ) ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 472 ص ، 6200

87  - نزول قرآن و رؤیای هفت حرف ، دکتر سید رضا مؤدب ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 276 ص ، 2500

88  - نظام اخلاقی اسلام ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 7 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 1950

89  - نگاهى به دنیاى حیوانات در قرآن كریم ، جلیل ابوالحب - تقى متقى ، چ 2 ، 1386 ، رقعى ، شومیز ، 96 ص ، 850

90  - نگاهی به قصه و نكات تربیتی آن در قرآن ، سید سعید مهدوی ، چ 2 ، 1386 ، رقعى ، شومیز ، 316 ص ، 2850

91  - وحی در قرآن ، محمود عبداللهی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 252 ص ، 2800

92  - ویژگى‏هاى بندگان خدا در قرآن ، محمد محمدي اشتهاردي ، چ 2 ، 1386 ، رقعى ، شومیز ، 156 ص ، 1450

93  - هزار موضوع هزار آية ، جواد محدثي ، چ 9 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 92 ص ، 1200

94  - همراه با پیامبران در قرآن ، عفیف عبدالفتاح طباره ـ حسین خاکساران  ـ عباس جلالی  ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 564 ص ، 4900

95  - يكصد و چهارده معماي قرآني ، محمود جویباری ، چ 14 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1100

عربی

96  - اسالیب البدیع فی القرآن ، سید جعفر حسینی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 956 ص ، 12000

97  - اسالیب المعانی فی القرآن ، سید جعفر حسینی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 612 ص ، 6700

98  - اعجاز البیان ، سید جلال‌الدین آشتیانی - صدرالدین قونوی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 396 ص ، 5000

99  - اعلام القرآن ، عبدالحسین شبستری ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1132 ص ، 15000

100  - الاصفی فی تفسیر القرآن/ج1 ، المولی محسن فیض کاشانی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 716 ص ، 9000

101  - الاصفی فی تفسیر القرآن/ج2 ، المولی محسن فیض کاشانی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 932 ص ، 11000

102  - الصرف الحديث في بيان القرآن و الحديث ، احمد امين شيرازي ، چ 1 ، 1368 ، وزيري ، گالينگور ، 183 ص ، 90

103  - العبد العالم، المنهج والحیاه ، عماد الهلالی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 404 ص ، 5000

104  - العروه الوثقي فی تفسیر سوره الحمد ، شيخ بهايي  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 224 ص ، 1250

105  - المسیح فی القرآن  ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 160 ص ، 1900

106 - المنهج الاثري في تفسير القرآن الكريم ، هدي جاسم محمد ابوطبره ، چ 1 ، 1372 ، وزيري ، گالينگور ، 334 ص، 400

107  - تفسیر القرآن الکریم المستخرج من تراث الشیخ المفید ، محمدعلی ایازی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 600 ص ، 360

108  - تفسیر سوره فاتحة الكتاب ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 4 ، 1386 ، وزیرى ، شومیز ، 252 ص ، 2400

109  - تفسیرغريب القرآن  ، شهيد زين الدين علي ـ محمد جواد حسيني جلالي ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 736 ص ، 2000

110  - خط الانبياء و المواجهه ، محمد علي جواد ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 496 ص ، 1000

111  - دراسات القرآنيه ، محمد حسين علي الصغر ، چ 1 ، 1372 ، وزيري ، شوميز ، 544 ص ، 150

112  - علوم القرآن عند المفسرین/ج1 ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 612 ص ، 5000

113  - علوم القرآن عند المفسرین/ج2 ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 720 ص ، 6000

114  - علوم القرآن عند المفسرین/ج3 ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 612 ص ، 5000

115  - مدخل التفسير ، آية الله فاضل لنكراني ، چ 3 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 296 ص ، 750

و همچنین در موضوع قرآن این آثار نیز مورد استفاده است:

آسیب‌شناسی رفتاری انسان از دیدگاه قرآن ، احسن القصص ، اصطلاح نامه معارف قرآن ، اصطلاح‌نامه علوم قرآني ، اعلام قرآن/ ج1 ، اعلام قرآن/ ج2 ، اعلام قرآن/ ج3 ، اقتصاد در قرآن ، الشیخ الطوسی مفسرا ، الصرف الحديث في بيان القرآن و الحديث ، اهداف ومبانی مجازات ، اهل بیت در آیه تطهیر ، أسس التربيه و التعليم ، برگزیده فرهنگ قرآن/ج1 ، برگزیده فرهنگ قرآن/ج2 ، پرتوی از فضائل امیرالمؤمنین «ع» در قرآن ، تجزیه و ترکیب و بلاغت قرآن سوره‌های نبأ ـ تکوير ، تجزيه و تركيب و بلاغت قرآن سوره‌هاي انفطار ـ شمس ، حجاب از دیدگاه قرآن و سنت ، حسن یوسف ، خانواده در قرآن  ، دائره‌المعارف قرآن کریم/ج1 ، دائره‌المعارف قرآن کریم/ج2 ، دائره‌المعارف قرآن کریم/ج3 ، دائره‌المعارف قرآن کریم/ج4 ، دائره‌المعارف قرآن کریم/ج5،  دائره‌المعارف قرآن کریم/ج6 ، دراسه حول الاسراف في الكتاب و السنه ، دعاهای قرآنی ، سیمای اهل‌بیت در آیه مودت ، سیمای مؤمن در قرآن و حدیث، شخصیت حضرت زهرا در قرآن از منظر تفاسیر اهل سنت ، شیوه‌نامه دائرة‌‌ المعارف قرآن کریم ، عدم تحریف قرآن ، عقل از نظر قرآن و حکمت متعالیه ، فرهنگ قرآن/ج1 ـ 20 ، ، فرهنگ موضوعی تفاسیر / ج 1 ـ 3 ، فقه‌پژوهي قرآن ، قرآن در آينه احكام ، مأخذشناسی رسول اعظم(ص) درتفاسیر قرآن ، مبانى تعليم و تربيت در قرآن و حديث ، محمد فی القرآن ، مقامات حضرت فاطمه(س) در کتاب و سنت ، نحو روان با حدیث و قرآن/ج1 ، نحو روان با حدیث و قرآن/ج2 ، نقش دانش رجال در تفسير علوم قرآنی ، صرف روان با حديث و قرآن / ج 1، صرف روان با حديث و قرآن / ج 2، صرف روان با حديث و قرآن / ج 3 ، تاریخ انبیا

 

حدیث و رجال

فارسی

116  - اصول و قواعد فقه الحدیث ، محمد حسن ربانى ، چ 2 ، 1387 ، وزیرى ، شومیز ، 292 ص ، 3800

117  - الهی نامه ، جواد محدثي ، چ 2 ، 1386 ، پالتویى ، شومیز ، 76 ص ، 680

118  - الهی نامه (پالتویی) ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 30 ، 1387 ، پالتویى ، شومیز ، 84 ص ، 900

119  - بر کرانه کلام علی«ع» ، حسین ایمانی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 176 ص ، 1400

120  - بررسى نظريات رجالى امام خمينى ، محمد حسن ربانى ، چ 1 ، 1384 ، رقعى ، شوميز ، 312 ص ، 2350

121  - ترجمه صحیفه علویه ، سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 780 ص ، 10000

122  - جلوه هاي حكمت ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 5 ، 1387 ، وزيري ، سلفون ، 692 ص ، 9000

123  - حديث، حديث چهل حديث ، كامراني ـ ملبوبي ، چ 3 ، 1376 ، خشتي ، شوميز ، 24 ص ، 125

124  - خدای عزیز من ، محسن ربانی ، چ 2 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 48 ص ، 300

125  - خلاصه خوبی‌ها ، محسن ربانی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 470

126  - درس‌هایی از زیارت عاشورا ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص ، 550

127 - دعاهای قرآنی ، حسین واثقی ، چ 5 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص، 1250

128  - راويان مشترك / ج 1 ، مركز مطالعات و تحقيقات اسلامي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 544 ص ، 3000

129  - راويان مشترك / ج 2 ، پژوهشکده تاریخ و سیره ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 480 ص ، 2700

130  - روح بهار ، منیره زارعان ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 188 ص ، 1600

131  - زنان دانشمند و راوي حديث ، احمد صادقي اردستاني ، چ 3 ، 1385 ، رقعي ، سلفون ، 412 ص ، 3400

132  - سیری در صحیحین ، آیة الله محمد صادق نجمی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 580 ص ، 7500

133 - شهود و شناخت/ج1 ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، سلفون ، 616 ص، 5800

134  - شهود و شناخت/ج2 ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 564 ص ، 5600

135  - شهود و شناخت/ج3 ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 540 ص ، 5000

136  - شهود و شناخت/ج4 ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 490 ص ، 4700

137  - شیعیان علی«ع» ازنگاه پیامبر(ص) ، دکتر محمد حسن زمانی ، چ 4 ، 1387 ، پالتويى ، شومیز ، 100 ص ، 950

138  - صحیفه سجادیه ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 452 ص ، 4500

139  - لمعات در شرح دعای سمات ، سید ابوالقاسم دهکردی اصفهانی ـ مجید جلالی دهکردی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 324 ص ، 3200

140 - مبانی و روش‌های نقد متن حدیث از دیدگاه... ، دکتر داود معماری ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 440 ص، 4250

141  - مسند نويسي در تاريخ حديث ، دكتر محمد كاظم طباطبائي ، چ 1 ، 1377 ، وزيري ، شوميز ، 552 ص ، 1400

142  - نقش دانش رجال در تفسير علوم قرآنى ، على اكبر كلانترى ارسنجانى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شومیز ، 280 ص ، 2500

143  - نهج البلاغه امام امیرالمؤمنین «ع» ، محمد دشتی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 752 ص ، 6000

144  - هزار گوهر نبوی ، علیرضا صابری یزدی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 272 ص ، 4500

عربی

145  - اضبط المقال فى ضبط اسماء الرجال ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 2 ، 1386 ، وزیرى ، شومیز ، 204 ص ، 2000

146  - اقبال الاعمال/ج2 ، ابن طاووس ـ قيومي ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 388 ص ، 1200

147  - اقبال الاعمال/ج3 ، ابن طاووس ـ قيومي ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 416 ص ، 1200

148  - الاقبال بالاعمال الحسنه ج /1 ، جواد قيومي اصفهاني ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 544 ص ، 1200

149  - الحكم الزاهره / ج 2 ، عليرضا صابري يزدي ، چ 1 ، 1373 ، وزيري ، گالينگور ، 576 ص ، 650

150  - الرعايه لحال البدايه في علم الدرايه ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 216 ص ، 1200

151  - المنهج الرجالي ، سيد محمدرضا حسني جلالي ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 384 ص ، 1800

152  - تدوين السنه الشريفه ، سيد محمد رضا حسيني جلالي ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 704 ص ، 1400

153  - جابربن عبدالله الانصارى، حياته ومسنده ، حسین واثقی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 456 ص ، 2200

154  - رساله ابي غالب الزراري ، زراري الغضائري ـ محمد رضا جلالي الحسيني ، چ 1 ، 1369 ، وزيري ، گالينگور ، 356 ص ، 200

155  - فلاح السائل ، سید بن طاووس - غلامحسین مجیدی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 564 ص ، 7500

156  - مسند امام رضا «ع» ، سيد محمد جواد حسيني جلالي ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 223 ص ، 650

157  - مسند فاطمه الزهرء (س) ، سيد حسين شيخ الاسلام ، چ 1 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 592 ص ، 2200

158  - مشايخ الثقات ، ميرزا غلامرضا عرفانيان ، چ 3 ، 1377 ، وزيري ، شوميز ، 270 ص ، 900

159  - معارج نهج البلاغه ، بيهقي ـ اسعد الطيب ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 1000 ص ، 550

160  - معنی حدیث غدیر ، سید مرتضی خسروشاهی - سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 180 ص ، 2400

 و همچنین در موضوع حدیث و رجال این آثار نیز مورد استفاده است:

الاكتفا بما روي في اصحاب الكساء ، الشيخ الكليني البغدادي و كتابه الكافي ، المعجم المفهرس لا لفاظ احاديث بحار الانوار/ ج 1 ـ 14، المعجم المفهرس لاعلام احاديث بحارالانوار/ ج1  ـ 3 ، المعجم المفهرس لالفاظ احاديث  غرر الحكم ، الهیات در نهج‌البلاغه ، اندیشه سیاسی علوی در نامه‌های نهج‌البلاغه/ج1 ، انواري از نهج البلاغه ، بررسی تطبیقی مهدویت ، تصنیف غررالحکم و دررالکلم ، تصنيف نهج البلاغه ، تعلیم و تربیت در نهج‌البلاغه ، جوان در پرتو اهل‏بيت«ع» ، حدیث برادری در سیره نبوی(ص) ، حق با علي «ع» است ، خاطرات امیرالمؤمنین«ع» ، خط مشي هاي سياسي در نهج البلاغه ، خلیفه النبى ویوم الانسانیه ، دليل الايات المفسّره و اسماء السور ، دوستی در کلام امیر مؤمنان ، زندگي در آيينه اعتدال ، سخنان حسین بن علی«ع» از مدینه کربلا ، سلوک علوی ، سیمای پیامبر اکرم(ص) در نهج‌البلاغه ، سیمای خوشبختی ، سیمای روزانه فرد مسلمان ، شرح خطبه حضرت زهرا(س) ، صرف روان با حديث و قرآن / ج 1 ، صرف روان با حديث و قرآن / ج 2 ، صرف روان با حديث و قرآن / ج 3 ، عبادت‌های اجتماعی ، قاموس الاخلاق ، کتاب‌شناسی نیایش ، گلچین حكمت ، معيارهاي اقتصادي در تعاليم رضوي ، نامه ای كه نانوشته ماند ، نزول قرآن و رؤیای هفت حرف ، ویژگی‌های امیرمؤمنان علی‌بن ابیطالب«ع» ، الصرف الحديث في بيان القرآن و الحديث ، أسس التربيه و التعليم ، حجاب از دیدگاه قرآن و سنت ، دراسه حول الاسراف في الكتاب و السنه ، سیمای مؤمن در قرآن و حدیث ، مبانى تعليم و تربيت در قرآن و حديث ، مقامات حضرت زهرا (س) در کتاب و سنت ، نحو روان با حدیث و قرآن/ ج1 ،  نحو روان با حدیث و قرآن/ ج2

 

فقه و حقوق

فارسی

161  - آزادی در فقه و حدود آن ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 336 ص ، 1800

162  - آشنايي با حقوق جزا و جرم شناسي ، اسماعيل  رحيمي نژاد ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 248 ص ، 1250

163 - ائمه و علم اصول ، سيد احمد ميرعمادى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شوميز ، 408 ص، 3000

164  - اجتهاد در عصر ائمه معصومين «ع» ، محمدرضا جواهري ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 362 ص ، 2000

165  - احکام پزشکان و مشاغل مربوط به پزشکی ، هادی حجت - محمدهادی طلعتی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 164 ص ، 1400

166  - احکام جوانان ، محمود اكبري ، چ 6 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 252 ص ، 2500

167  - احکام خانواده ، عبدالرحيم موگهي ، چ 27 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 180 ص ، 1500

168  - احکام روابط زن و مرد ، سید مسعود معصومی ، چ 39 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 276 ص ، 2800

169  - احکام و روح نماز ، محمد وحیدی ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 268 ص ، 2750

170  - احكام آبها ، محمد وحيدي ، چ 6 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 208 ص ، 400

171 - احكام بانوان ، محمد وحيدي ، چ 46 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 228 ص، 2300

172  - اذن و آثار حقوقي آن ، عليرضا فصيحي زاده ، چ 1 ، 1377 ،  وزيري ، شوميز ، 240 ص ، 600

173  - ارث و تقسیمات آن از نظر شیعه ، آیة الله ادیب اصفهانی ـ سید حسین مؤمنی ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 2500

174  - ازدواج با غیر مسلمانان ، محمدرضا جباران ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 496 ص ، 3750

175  - ازدواج موقت و چالش‌ها ، سیدحسن شریفی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 152 ص ، 1450

176  - ازدواچ با بیگانگان ، محمد ابراهیمی ، چ 2 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 224 ص ، 1500

177 - اسرار الصلاة یا معراج عشق ، مهدي سمندري ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 208 ص، 1900

178  - اسلام و دفاع اجتماعي ، محمد علي ابهري ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 432 ص ، 1100

179  - اسلام و ساماندهی جمعیت ، حسن رهبری ، چ 1 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1400

180  - الكل و فرآورده‌هاي آن ، حسن وحدتي شبيري ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 350

181  - امر به معروف در ترازوی تاریخ ، دکتر عبدالحسین رضایی راد ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص ، 2500

182 - امر به معروف و نهي از منكر ، آية الله حسين نوري ـ محمد محمدي اشتهاردي ، چ 8 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 320 ص، 1200

183  - انفال و آثار آن در اسلام ، سيد مهدي صانعي ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 280 ص ، 1450

184  - انیس التجار ، مركز مطالعات و تحقيقات اسلامي ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 432 ص ، 3600

185  - اهداف ومبانی مجازات ، ابراهیم بور حسین ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 248 ص ، 4200

186  - باروری های پزشكی از دیدگاه فقه و حقوق ، محمدرضا رضانیا معلم ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 556 ص ، 5700

187  - بازشناسی احکام صادره از معصومین «ع» ، محمد رحمانی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 256 ص ، 2000

188  - باكاروان حج ، محمد حسين ابراهيمي ، چ 2 ، 1375 ، رقعي ، شوميز ، 104 ص ، 420

189  - بررسی تاریخی و فقهی خمس ، عبدالرحمن انصاری ـ مصطفی آخوندی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 160 ص ، 1300

190  - بررسی تطبیقی ماهیت حکم ظاهری ، رضا اسفندیاری ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 328 ص ، 2600

191  - بررسی تطبیقی مجازات اعدام ، محمدابراهیم شمس ناتری ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 344 ص ، 150

192  - بررسی فقهی پدیدة غنا، ماهیت وحکم آن ، آیت‌الله محمد هادی معرفت - دکتر عبدالهادی فضلی - مجتبی الهی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 156 ص ، 1500

193  - بررسي تطبيقي مفهوم و آثار اضطرار در حقوق مدني ، ابراهيم عبدي پور ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 152 ص ، 380

194  - بررسي تمايزهاي فقهى زن و مرد ، محسن جهانگيرى ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 420 ص ، 4500

195  - بررسي فقهي عقد بيمه ، احمد جمالي زاده ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 512 ص ، 2500

196  - بررسي فقهي و حقوقي مجمع تشخيص مصلحت نظام ، محمد صادق شريعتي اندراتي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 232 ص ، 1150

197  - بررسي قانون سرقت ، حميد دهقان ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 256 ص ، 1400

198  - پاکی‌ها و ناپاکی‌ها ، محمد وحیدی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 256 ص ، 1900

199  - پيش‏فرض‏هاى فلسفى علم اصول ، سيد محمد انتظام ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شوميز ، 384 ص ، 2900

200 - تتميم كتاب اصول فقه ، ميرزا غلامرضا عرفانيان ، چ 1 ، 1375 ، وزيري ، شوميز ، 92 ص، 200

201 - تحفه رضویه ، ملامحمد مهدى نراقى ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 628 ص، 5700

202  - تحولات حقوقي جهان اسلام ، اندرسون ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 304 ص ، 600

203  - تذکره الاحباب ، مركز مطالعات و تحقيقات اسلامي ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 328 ص ، 2800

204  - ترجمه و شرح المکاسب/ج01 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 376 ص ، 3200

205  - ترجمه و شرح المکاسب/ج02 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 340 ص ، 2900

206  - ترجمه و شرح المکاسب/ج03 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 392 ص ، 2500

207  - ترجمه و شرح المکاسب/ج04 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 172 ص ، 1450

208  - ترجمه و شرح المکاسب/ج05 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 268 ص ، 2800

209  - ترجمه و شرح المکاسب/ج06 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 348 ص ، 3800

210  - ترجمه و شرح المکاسب/ج07 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 260 ص ، 2700

211  - ترجمه و شرح المکاسب/ج08 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 316 ص ، 2500

212  - ترجمه و شرح المکاسب/ج11 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 444 ص ، 4600

212  - ترجمه و شرح المکاسب/ج12 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 284 ص ، 3000

213  - ترجمه و شرح المکاسب/ج13 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 392 ص ، 4200

214  - ترجمه و شرح المکاسب/ج14 ، محی‌الدین فاضل هرندی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 452 ص ، 4700

215  - جاسوسی و خیانت ، عادل ساریخانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 392 ص ، 1700

216  - جایگاه قرآن در استنباط احکام ، سیف الله صرامی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 352 ص ، 1600

217  - جایگاه مبانی کلامی در اجتهاد ، سعید ضیائی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 1024 ص ، 7500

218  - چالش‌های فکری نظریه ولایت فقیه ، مصطفی جعفرپیشه ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، شومیز ، 200 ص ، 1750

219  - چگونه باید روزه گرفت؟ ، عبدالرحمن انصاری ـ یدالله مقدسی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 172 ص ، 1450

220  - حسبه یک نهاد حکومتی ، سیف الله صرامی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 176 ص ، 600

221  - حقوق زندانی و موارد زندان در اسلام ، نجم الدین طبسی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 680 ص ، 6200

222  - حقوق قراردادهای بین المللی در اسلام ، عباسعلی عظیمی شوشتری ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 368 ص ، 1600

223  - حقوق و وظايف غير مسلمانان در جامعه اسلامي ، روح الله شريعتي ، چ 2 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 404 ص ، 4800

224  - حکم ثانوی در تشریع اسلامی ، علی اکبر کلانتری ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 408 ص ، 1650

225  - حكمت حكومت فقيه ، استاد حسن ممدوحی كرمانشاهی ، چ 4 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 296 ص ، 3800

226  - خمس، چالش‏ها و راهكارها ، دفتر تبلیغات اسلامى شعبه خراسان ، چ 2 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 784 ص ، 9800

227  - دانستنی‌های لازم از نماز ، محمد وحیدی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 276 ص ، 2900

228  - دانشنامه اصوليان شيعه/ج1 ، محمد رضا ضميرى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، گالينگور ، 584 ص ، 5600

229  - درآمدی بر عرف ، سیدعلی جبار گلباغی ماسوله  ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 304 ص ، 1300

230 - دفاع از آرمان‏هاى امام خمينى(ره) ، سيد محمد باقر هاشمى نيا ، چ 1 ، 1384 ، رقعى ، شوميز ، 292 ص، 1600

231  - دفاع مشروع در حقوق جزاي ايران ، خليل واعظي ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 200 ص ، 1100

232  - دین و دولت در اندیشه اسلامى ، محمد سروش ، چ 2 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 736 ص ، 6600

233  - دیه یا مجازات مالی ، فاضل صالحی ، چ 4 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 252 ص ، 3800

234  - ذبح با ابزار جدید  ، دکتر محمد ادیبی مهر ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 224 ص ، 1650

235  - رسائل ميرزاى قمى/ج‏1 ، ميرزاى قمى  ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى  ، گالينگور ، 596 ص ، 6500

236  - رسائل ميرزاى قمى/ج‏2 ، ميرزاى قمى  ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى  ، گالينگور ، 540 ص ، 6000

237  - رشد جمعیت ، تنظیم خانواده و سقط جنین ، محمدهادی طلعتی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 396 ص ، 4800

238  - رشوه و احکام آن در فقه اسلامی ، دادوئی دریکنده، حمید رضا ، چ 2 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 272 ص ، 1850

239  - روش تفسير قوانين كيفري ، جلال الدين قياسي  ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 288 ص ، 1500

240 - زندگي و انديشه هاي ابن ادريس حلي ، علي همت بناري ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 376 ص، 2100

241  - سجده دل یا قلب نمازگزار ، افشان صالحی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص ، 850

242  - سفر به چشمة نماز ، مرتضی دانشمند ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 60 ص ، 700

243 - سوء عرضه در حقوق انگليس و تدليس در حقوق اسلام ، مهد علي بهرم ـ جليل قنواتي ـ ابراهيم عبدي پور ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 344 ص، 1700

244  - سیمای خوشبختی ، حمید رسائی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 216 ص ، 1800

245  - سیمای روزانه فرد مسلمان ، سهراب صادق نیا ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 160 ص ، 1150

246  - سيستمهاي حقوقي كشورهاي اسلامي / ج 1 ، مجموعه نويسندگان ، چ 1 ، 1374 ، وزيري ، شوميز ، 412 ص ، 850

247  - شرط ضمني ، حسين سيمائي صراف ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 184 ص ، 900

248  - شريعت و حكومت ، آیت الله سید محمد مهدي موسوی خلخالی ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 176 ص ، 850

249  - شکوه محراب ، لطيف راشدي ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 64 ص ، 600

250  - شیوه تفسیر قراردادهای خصوصی ، حسین قشقایی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 280 ص ، 1250

251  - طهارت اهل کتاب و مشرکان ، محمدحسن زمانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 356 ص ، 1250

252  - طهارت ذاتى انسان ، احمد عابدينى ، چ 2 ، 1387 ، رقعى ، شوميز ، 324 ص ، 3600

253  - عاشورا در فقه ، سيد ضياء مرتضوي  ، چ 1 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 124 ص ، 380

254  - غنا و موسیقی/ج1 ، رضا مختاری ـ محمد رضا نعمتي ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 892 ص ، 12000

255  - غنا و موسیقی/ج2 ، رضا مختاری ـ محسن صادقی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 788 ص ، 11000

256  - غنا و موسیقی/ج3 ، رضا مختاری ـ محسن صادقی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1212 ص ، 15000

257  - غنا و موسیقی/ج4 ، رضا مختاری ـ محمدرضا نعمتی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ،  ص ، 0

258  - فقه پژوهي قرآن ، محمدعلی ایازی ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 576 ص ، 3200

259  - فقه و پوشش بانوان ، على اكبر كلانترى ارسنجانى ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 228 ص ، 1900

260  - فقه و مصالح عرفى ، حسين صابرى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شوميز ، 336 ص ، 3000

261  - فلسفه حقوق اسلامی ، دکتر محمد خالد مسعود _ محمدرضا ظفری _ فخرالدین اصغری ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 408 ص ، 2800

262  - فلسفه قصاص از ديدگاه اسلام ، قدرت الله  خسروشاهي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 248 ص ، 1300

263  - قاعده مقابله به مثل در حقو.ق بين الملل از ديدگاه اسلام ، محمد حسين اسكندري ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 304 ص ، 1500

264 - قرآن در آينه احكام ، هادي حجت ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، شوميز ، 180 ص، 400

265  - قسامه ، آية الله محمد علي رازي زاده ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 384 ص ، 1800

266  - قواعد کلی استنباط/ج1 ، آیة الله سید باقر صدر ـ رضا اسلامی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 420 ص ، 5000

267  - قواعد کلی استنباط/ج2 ، آیة الله سید باقر صدر ـ رضا اسلامی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 476 ص ، 5700

268  - قواعد کلی استنباط/ج3 ، آیة الله سید باقر صدر ـ رضا اسلامی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 500 ص ، 6200

269 - گفتگوهاي فلسفه فقه ، مصطفي ملكيان ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 232 ص، 980

270  - گل وضو ، ايمان _ ‌عبدالرحيم موگهي ، چ 2 ، 1379 ، خشتي ، شوميز ، 24 ص ، 200

271  - ماده شانزدهم كنوانسیون زنان از نكاه فقه شیعه ، مریم محمدی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 236 ص ، 2800

272  - مبانى و تاريخ تحول اجتهاد ، حسين عزيزى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شوميز ، 424 ص ، 3200

273  - مبانی حکومت اسلامی ، حسین جوان‌آراسته ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 332 ص ، 3700

274  - مبانی مسئولیت کیفری و... ، علی اشرف دلفانی ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 240 ص ، 1850

275  - مجهول بودن مورد معامله ، حسن وحدتي شبيري ، چ 1 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 232 ص ، 1000

276  - مدارای بین مذاهب ، سید صادق سیدحسینی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 648 ص ، 4800

277  - مرگ مغزي و پيوند اعضا ، حسين حبيبي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 224 ص ، 1150

278  - مرور زمان ، احمد دیلمی ، چ 1 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 328 ص ، 2400

279  - مسائل مستحدثه پزشكى/1 ، دفتر تبلیغات اسلامى شعبه خراسان ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 420 ص ، 4200

280  - مسائل مستحدثه پزشكى/2 (فقه معاصر/3) ، دفتر تبلیغات اسلامى شعبه خراسان ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 252 ص ، 2800

281  - مطالعه تطبیقی ایجاب و قبول ، دکتر جلیل قنواتی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 480 ص ، 3500

282  - مطالعه تطبیقی غرر در معامله در حقوق... ، محمدتقی رفیعی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 280 ص ، 1000

283  - منابع قانون‌گذاری در حکومت اسلامی ، سیف الله صرامی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 304 ص ، 2500

284 - موسیقی و غنا از دیدگاه اسلام ، محمد اسماعیل نوری ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 360 ص، 3400

285  - نفقه زوجه در حقوق مدني ايران ، دكتر حسن فرشتيان ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 144 ص ، 800

286 - نقش تقيه در استنباط ، نعمت الله صفري ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 704 ص، 3800

287  - نگاهي نو به حكومت ديني ، سید مسعود معصومی ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 168 ص ، 750

288  - نماز زیباترین پرواز ، زینب سیدمیرزایی ، چ 2 ، 1382 ، پالتویی ، شومیز ، 56 ص ، 300

289  - نماز عارفانه: خلاصه اسرار الصلاه ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 116 ص ، 980

290  - وضوی پیامبر اعظم(ص) ، احمد علی طاهری ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 2600

291  - وکالت در حقوق تجارت ، سعید خردمندی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 320 ص ، 2200

292  - ولایت فقیه و تفکیک قوا ، مصطفی ناصحی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 224 ص ، 950

293  - ولايت فقيه به زبان ساده ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1387 ، رقعى ، شوميز ، 52 ص ، 600

عربی

294  - اربعون و مائـتا مسالة ، آیت الله سید رضا صدر, خسروشاهي ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 264 ص ، 1350

295  - اصول الفقه ، محمد رضا مظفر ـ عباسعلی زارعی سبزواری ، چ 3 ، 1384 ، وزیری ، گالينگور ، 696 ص ، 3200

296  - اصول الفقه ، محمدرضا مظفر ـ عباسعلي زارعي ، چ 5 ، 1387 ، وزيري ، سلفون ، 692 ص ، 7000

297  - الاجاره ، آیت الله محمد حسن قديري ، چ 1 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 568 ص ، 2000

298  - الاجتهاد و التقلید ، آیة الله سیدرضا صدر - سیدباقر خسروشاهی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 416 ص ، 1800

299  - الاصول فی علم الاصول/ج1و2 ، علی ایروانی ـ محمد کاظم رحمان ستایش ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 532 ص ، 9800

300  - التعزير في الفقه الاسلامي ، مرتضی یوسفی‌راد ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 264 ص ، 1400

301  - التيمم ، آیت الله محمد حسن قديري ، چ 2 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 246 ص ، 1350

302  - الجهاد ، محمد علي جواد ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 448 ص ، 2650

303  - الخمس ، آیت الله حسين نوري همداني  ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 998 ص ، 3000

304  - الرسائل الفقهیه ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 462 ص ، 4600

305  - الروضة البهیه (تک جلدی) ، شهيد ثاني  ، چ 13 ، 1385 ، وزیری ، گالینگور ، 896 ص ، 6500

306  - الروضة البهیه 2جلدی ، شهيد ثاني  ، چ 12 ، 1385 ، وزیری ، گالینگور ، 460+444 ص ، 7000

307  - السجن و النفی فی مصادر التشریع الاسلامی ، نجم الدین مروجی طبسی ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 152 ص ، 1300

308  - الفقه و مسائل طبيه/1 ، آیة الله محمد آصف محسنى ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 472 ص ، 3800

309  - الفقه و مسائل طبيه/2 ، آیة الله محمد آصف محسنى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، سلفون ، 280 ص ، 3000

310  - الفوائد الملیه شرح الرساله النفلیه ، محمدحسین مولوی - شهید ثانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 464 ص ، 1800

311  - المباحث فی علم الاصول ، آیت الله محمدحسن قدیری ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 708 ص ، 8500

312  - المباحث في علم الاصول / ج 1 ، آية الله محمد حسن قديري ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 380 ص ، 2000

313  - المباحث في علم الاصول / ج 2 ، آیت الله محمدحسن قدیری ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، گالینگور ، 240 ص ، 1850

314  - المقاصد العلیه فی شرح الرساله الالفیه و... ، شهید ثانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 800 ص ، 3200

315  - تلخيص المرام فی معرفه الاحکام ، علامه حلي ـ قبيسي  ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 424 ص ، 2200

316  - تمهید القواعد ، شهيد ثاني  ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 660 ص ، 9500

317  - جهود الشيخ المفيد ، محمد حسين نصار  ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 296 ص ، 1600

318  - حاشيه ارشاد الأذهان ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، گالينگور ، 468 ص ، 4500

319  - حاشيه المختصر النافع ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 240 ص ، 1300

320  - حاشيه شرايع الاسلام ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 576 ص ، 3000

321  - حدود الشریعه/ج1 ، آیة الله محمد آصف محسنى ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 820 ص ، 10000

322  - حدود الشریعه/ج2 ، آیة الله محمد آصف محسنى ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 920 ص ، 11000

323 - دراسات فقهیه فی مسائل خلافیه ، نجم الدین طبسی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 356 ص، 4000

324  - دراسه حول الاسراف في الكتاب و السنه ، محمد علي انصاري شوشتري ، چ 1 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 200 ص ، 850

325  - رؤیت هلال/ج1 ، رضا مختاری و محسن صادقی، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، گالينگور ، 948 ص ، 12000

326  - رؤیت هلال/ج2 ، رضا مختاری و محمدرضا نعمتی، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، گالینگور ، 764 ص ، 7300

327  - رؤیت هلال/ج3 ، رضا مختاری و محمدرضا نعمتي، چ 2 ، 1387 ، وزيرى ، گالينگور ، 842 ص ، 11000

328  - رؤیت هلال/ج4 ، رضا مختاری و محسن نوروزی ، چ 2 ، 1387 ، وزيرى ، گالينگور ، 804 ص ، 10000

329  - رؤیت هلال/ج5 ، رضا مختاری و محسن نوروزی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 946 ص ، 9800

330  - رسائل الشهيد الاول ، شهيد اول  ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 376 ص ، 2500

331  - رسائل شهيد ثاني / ج 1 ، شهيد ثاني ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 720 ص ، 3500

332  - رسائل شهيد ثاني / ج 2 ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 712 ص ، 3500

333  - رسائل فى ولاية الفقيه ، محمد كاظم رحمان ستایش ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، گالينگور ،  ص ، 5500

334  - روض الجنان في شرح الارشاد الاذهان / ج 1 ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 464 ص ، 2350

335  - روض الجنان في شرح الارشاد الاذهان / ج 2 ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 716 ص ، 3650

336  - صلاة الجمعة تاريخياً و فقهياُ ، كاظم الجابري ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 320

337  - صلاة اللیل ، غلامرضا عرفانیان یزدی ، چ 5 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 144 ص ، 1000

338  - علم الاصول تاريخاُ و تطوراُ ، علي الفاضل قائيني ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 212 ص ، 480

339 - عوائد الايام ، مولي احمد نراقي ، چ 1 ، 1375 ، وزيري ، گالينگور ، 1064 ص، 2100

340  - غايه المراد/ج1 ، شهيد اول ـ شهيد ثاني ، چ 1 ، 1373 ، وزيري ، گالينگور ، 511 ص ، 425

341  - غايه المراد/ج2 ، شهيد اول ـ شهيد ثاني ، چ 1 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 568 ص ، 1500

342  - غايه المراد/ج3 ، شهيد اول ـ شهيد ثاني ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 664 ص ، 3000

343  - غايه المراد/ج4 ، شهيد اول ـ شهيد ثاني ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 696 ص ، 3000

344  - غنائم الایام / ج 1 ، ميرزاى قمى  ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 584 ص ، 1500

345  - غنائم الایام / ج 2 ، ميرزاى قمى  ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 632 ص ، 1500

346  - غنائم الایام / ج 3 ، ميرزاى قمى  ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، گالينگور ، 568 ص ، 1500

347  - غنائم الایام / ج 4 ، میرزای قمی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 400 ص ، 2200

348  - غنائم الایام / ج 5 ، میرزای قمی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 472 ص ، 2300

349  - غنائم الایام / ج 6 ، ميرزاى قمى  ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 412 ص ، 2000

350  - فقه القسامه ، آیة الله محمد علی رازی زاده ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 520 ص ، 4800

351  - فوائد القواعد ، شهید ثانی - ابوالحسن مطلبی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 744 ص ، 2800

352  - قاعدة لاضرر و لاضرار ، سيد مرتضي موسوي خلخالي ـ سيد قاسم حسيني جلالي ـ ضياء الدين عراقي ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 264 ص ، 800-650

353  - كشف الغطاء / ج 1 ، جعفر كاشف الغطاء ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 408 ص ، 2000

354  - كشف الغطاء / ج 2 ، جعفر كاشف الغطاء ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 464 ص ، 2300

355  - كشف الغطاء / ج 3 ، جعفر كاشف الغطاء ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 552 ص ، 3000

356  - كشف الغطاء / ج 4 ، جعفر كاشف الغطاء ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 680 ص ، 3700

357  - مختلف الشيعه / ج 1 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 406 ص ، 1400

358  - مختلف الشيعه / ج 2 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 570 ص ، 2300

359  - مختلف الشيعه / ج 3 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 470 ص ، 1900

360  - مختلف الشيعه / ج 4 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 480 ص ، 1900

361  - مختلف الشيعه / ج 5 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 544 ص ، 2100

362  - مختلف الشيعه / ج 6 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 384 ص ، 1500

363  - مختلف الشيعه / ج 7 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 512 ص ، 2000

364  - مختلف الشيعه / ج 8 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 552 ص ، 2200

365  - مختلف الشيعه / ج 9 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 480 ص ، 1900

366  - مختلف الشيعه / ج 10 ، حسن بن يوسف علامه حلي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، گالينگور ، 720 ص ، 2800

367  - مسائل من الاجتهاد ، آية الله حسين نوري ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 176 ص ، 350

368  - مشکات‌الاصول تقریرابحاث العلم الاجمالی وتنبیهات الاشتغال ، آیة الله سید حسین شمس ـ سیدضیاءعدنان خبازقطیفی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 528 ص ، 6500

369  - مصادر الاستنباط بين الاصوليين و الاخباريين ، محسن غراوي ، چ 1 ، 1371 ، وزيري ، شوميز ، 320 ص ، 150

370  - مقاله فى اقامه الحدود ، محمد باقر شفتى ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 240 ص ، 2000

371  - منتقد المنافع/ج1 ، ملاحبیب شریف‌کاشانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، گالینگور ، 716 ص ، 6800

372 - منتقد المنافع/ج2 ، ملاحبیب شریف‌کاشانی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 844 ص، 11000

373  - منتقد المنافع/ج3 ، ملاحبیب شریف‌کاشانی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، گالینگور ، 732 ص ، 9500

374  - موارد السجن في النصوص و الفتاوي ، نجم الدین طبسی  _ ابهری، دیلمی ، رمضانی ، چ 3 ، 1374 ، وزيري ، گالينگور ، 632 ص ، 900

375  - موسوعه الاجماع فی الفقه الامامی / ج 1 ، احمد مبلغی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، گالینگور ، 520 ص ، 4500

و همچنین در موضوع فقه و حقوق این آثار نیز مورد استفاده است:

احکام و روح نماز ، اصطلاحنامه اصول فقه ، التعریف بمصادر الجواهر ، الشهيد الأول حياته و آثاره ، باروری های پزشكی از دیدگاه فقه و حقوق ، بازشناسی احکام صادره از معصومین «ع» ، پژوهشي پيرامون طنز در شريعت و اخلاق ، پيكر تراشى و نگارگرى در فقه ، جعاله در بانكداري اسلامي ، جلوه هاي حكمت ، جهانگردى در فقه و تمدن اسلامى ، حديث، حديث چهل حديث ، دروس معرفت الوقت والقبله ، ربا ، فقه و مصالح عرفى ، فهرست مقالات فقهي ، فهرست نسخه هاي خطي/25 ، فهرست نسخه هاي خطي/26 ، فهرست نسخه هاي خطي/35 ، فهرست نسخه هاي خطي/36 ، فهرست نسخه هاي خطي/37 ، فهرست نسخه هاي خطي/38 ، فهرستواره نسخه های خطی کتابخانه مجلس ، مآخذشناسی حقوق جزا و جرم شناسی ، مآخذشناسی مسائل مستحدثه پزشکی ، ماخذ شناسي قواعدفقهي ، مأخذشناسي تاريخ و فلسفه و فقه ، مرگ مغزي و پيوند اعضا ، مضاربه در اسلام  ، منابع قانون‌گذاری در حکومت اسلامی ، موسیقی و غنا از دیدگاه اسلام

 

کلام و عقاید

فارسی

376  - آشنائی با اسلام ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 292 ص ، 2800

377  - اثبات خاتمیت ، محمد رضا ربانی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 212 ص ، 2700

378  - ارادة خدا از دیدگاه فیلسوفان، متکلمان و محدثان ، علی الله بداشتی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 244 ص ، 2300

379 - اصول دين  ، مقدس اردبيلي ـ محسن صادقي ، چ 4 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 228 ص، 2500

380  - امامت در بینش اسلامی ، علي رباني گلپايگاني ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 444 ص ، 5300

381  - انسان از آغاز تا انجام ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 356 ص ، 5700

382  - انواري از نهج البلاغه  ، محمد جعفر امامي ، چ 2 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 264 ص ، 1200

383  - اهداف دين از دیدگاه شاطبي ، احمد ريسوني ـ ابهري ـ اسلامي ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 472 ص ، 1000

384  - این گونه باور کنیم (سیری در عقاید) ، آیة الله احمدعلی احمدی شاهرودی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، شومیز ، 472 ص ، 3800

385  - بازگشت به دنیا در پایان تاریخ ، خدامراد سلیمیان ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 260 ص ، 2800

386  - براهين اثبات وجود خدا در فلسفه غرب ، جمالي نسب ـ محمد رضايي ، چ 1 ، 1371 ، وزيري ، شوميز ، 192 ص ، 120

387  - بررسی مسائل کلی امامت ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 348 ص ، 3800

388  - بررسی‌های اسلامی/ج1 ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 352 ص ، 5600

389  - بررسی‌های اسلامی/ج2 ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 336 ص ، 5400

390  - بزرگداشت ها در اسلام ، جعفر مرتضی عاملی - محمد سپهری ، چ 3 ، 1378 ، رقعی ، شوميز ، 192 ص ، 700

391  - بعد چهارم یا احساس عرفانی ، همت سهراب پور ، چ 2 ، 1382 ، پالتویی ، شومیز ، 72 ص ، 400

392  - به سوى حكومت جهانى امام مهدى ، على اكبر حصارى ، چ 2 ، 1384 ، رقعى ، شوميز ، 120 ص ، 800

393  - پادزهر ، دکتر احمد احمدی ، چ 1 ، 1383 ، پالتویی ، شومیز ، 56 ص ، 320

394  - پاسخ نامه ، سید محمد عصار - احمد عابدى ، چ 1 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 636 ص ، 7500

395 - پرسشهای سعید ، مهدی زیرکی ، چ 7 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص، 750

396  - پیامبری و پیامبر اسلام ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 2200

397  - تأثیر مبانی فلسفی در تفسیر متون دینی از د یدگاه امام خمینی ، دکتر محمدرضا ارشادی نیا ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 164 ص ، 1500

398  - تبرك و قبور ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 136 ص ، 1500

399  - تجربه ديني و گوهر دين  ، عليرضا قائمي نيا ، چ 1 ، 1381 ، رقعي ، شوميز ، 304 ص ، 1500

400  - تحليلي نو بر عقايد وهابيان ، محمد حسين ابراهيمي ، چ 4 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 136 ص ، 600

401  - تناقض نما یا غیب نمون ، محمدامین احمدی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 488 ص ، 2200

402  - توحید از نگاهی نو ، آیة الله سید حسین شمس ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 880 ص ، 7500

403  - توحید و زیارت ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 296 ص ، 3200

404  - توحيد ناب ، آية الله سيد حسين شمس ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 304 ص ، 1500

405  - جاودانگی  ، رضا اکبری ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 416 ص ، 3300

406  - جزیره خضرا افسانه یا واقعیت؟ ، ابوالفضل طريقه دار ، چ 9 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص ، 2900

407  - جزیره خضرا در ترازوی نقد ، جعفر مرتضی عاملی ـ محمد سپهری ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 264 ص ، 2250

408  - جلوه‌های رحمت در نظام هستی ، همت سهراب پور ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 116 ص ، 1100

409 - جهان بيني و معارف تطبيقي ، يحيي كبير ، چ 2 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 404 ص، 4800

410  - جهنم چرا ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 5 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 268 ص ، 3000

411  - چشم اندازی به حكومت مهدی ، نجم الدین طبسی ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 148 ص ، 1400

412  - حق با علي «ع» است ، مهدی فقیه ایمانی ، چ 8 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 204 ص ، 2400

413 - حقیقت دینی در عصر ما ، ویلیام مونتگمری وات ـ ابوالفضل محمودی ، چ 2 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 136 ص، 750

414  - حیات پس از مرگ ، علی محمد اسدی ، چ 13 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 212 ص ، 1400

415  - خدا در نگاه امام علی «ع» ، دکتر محمد محمدرضایی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1400

416  - خدا و مساله شر ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 296 ص ، 1350

417  - خداشناسی ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 180 ص ، 1650

418  - خلاصه تعاليم اسلام ، علامه طباطبائي ، چ 1 ، 1364 ، رقعي ، شوميز ، 225 ص ، 15

419  - خیرالأثر در رد جبر و قدر ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 212 ص ، 2500

420  - دعا و توسل ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 152 ص ، 1650

421 - دین و فرآیند جهانی شدن ، مهدی نکویی سامانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 296 ص، 3200

422  - دين وچشم انداز هاي نو ، لگنهاوزن ـ غلامحسين توكلي ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 200 ص ، 900

423  - راه‌یافته یا چگونه شیعه شدم ، دکتر سید محمد تیجانی سماوی ـ عباس جلالی ، چ 6 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 268 ص ، 2500

424  - رسائل توحیدی ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 260 ص ، 4000

425  - رسالت تشیع ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 248 ص ، 3200

426  - زبان دين ، امير عباس علي زماني ، چ 1 ، 1375 ، وزيري ، شوميز ، 304 ص ، 700

427  - سفر سبز ، محمد پاشايي پايدار ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 88 ص ، 400

428  - سكولاريزم در اسلام و مسيحيت ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 304 ص ، 1500

429  - سنت ، ایدئولوژی ، علم ، دكتر حمید پارسانیا ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 144 ص ، 1200

430  - سیری در ادله اثبات وجود خدا ، محسن غرویان ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 196 ص ، 1750

431  - شبی در برزخ ، حسن عسگری راد ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 264 ص ، 2400

432  - شرح خطبه حضرت زهرا(س) ، آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی ، چ 10 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 708 ص ، 9000

433  - شفاعت ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 188 ص ، 1950

434  - شكاكيت ، دكتر علي عسكري يزدي ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 272 ص ، 1600

435  - شیعه ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 440 ص ، 6000

436  - شیعه در اسلام ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 228 ص ، 2850

437 - صراط مستقیم ، عباس نیک زاد ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 284 ص، 3000

438  - عدم تحریف قرآن ، آیة الله سیدحسن طاهری خرم آبادی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 180 ص ، 2200

439  - عصر زندگی  ، محمد حكیمی ، چ 7 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 316 ص ، 2500

440  - عقاید اسلامی ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 624 ص ، 6000

441  - علیت از دیدگاه متکلمان اسلامی ، عین الله خادمی ابرقوئی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 232 ص ، 1500

442  - فرشتگان ، علیرضا رجالی تهران ، چ 2 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 232 ص ، 950

443  - فلسفة دین ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 356 ص ، 3400

444  - فلسفه دين  ، محمد حسين زاده ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 448 ص ، 2000

445  - فيض القدير فيما يتعلق بحديث الغدير ، حاج شيخ عباس قمي ، چ 2 ، 1376 ، وزيري ،  ، 462 ص ، 1200

446  - قیامت نزدیک است ، علی شیرازی ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 108 ص ، 1000

447  - كلمه عليا و رمز موفقيت اسما ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 4 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 72 ص ، 330

448  - گفت و گوي مذاهب (عدالت صحابه) ، محمد حسن زمانی ، چ 1 ، 1381 ، رقعي ، شوميز ، 176 ص ، 900

449  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 1و2 ، مجموعه نويسندگان ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 220 ص ، 2400

450  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 3 ، مجموعه نويسندگان ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 300 ص ، 3300

451  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 4 ، مجموعه نويسندگان ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 420 ص ، 4500

452  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 5 ، مجموعه نويسندگان ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 304 ص ، 2500

453  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 6 ، مجموعه نویسندگان ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 336 ص ، 2750

454  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 9/ 1 ، مجموعه نويسندگان ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 576 ص ، 6500

455  - گفتمان مهدویت سخنرانیهای گفتمان 9/ 2 ، مجموعه نويسندگان ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 524 ص ، 6000

456  - لماذا اخترت مذهب الشیعه ، محمدمرعی الامین انطاکی ـ عبدالکریم عقیلی ، چ 2 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 520 ص ، 3000

457  - مبانی فلسفه دین ، دیوید پیلین ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 488 ص ، 3600

458  - مباني نظري تجربه ديني ، دکتر علی شیروانی ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 320 ص ، 1500

459  - مجموعه رسایل/1 ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 276 ص ، 4600

460  - مجموعه رسایل/2 ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 264 ص ، 4400

461  - مصلح جهانی از دیدگاه شیعه و اهل‌سنت ، ابوالاعلی مودودی  - سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 290 ص ، 3500

462  - معاد در نگاه عقل و دین ، محمد باقر شریعتی سبزواری ، چ 6 ، 1386 ، وزیری ، شوميز ، 420 ص ، 4400

463  - معجزه در قلمرو عقل و دين ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 272 ص ، 1300

464  - مكاتبات لايب نيتس و كلارك ، علي ارشد رياحي ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 224 ص ، 1200

465  - نامه ای كه نانوشته ماند ، غلامحسین زینلى ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 284 ص ، 2300

466  - نشانه‌هایی از او ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 580 ص ، 5500

467  - نقد برهان ناپذيري وجود خدا ، عسكري سليماني اميري ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 360 ص ، 1850

468  - نقش اجتماعی انتظار ، حسین عبدی پور ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص ، 1650

469  - وحي در اديان آسماني ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 3 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 212 ص ، 2500

470  - همه باید بدانند ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 19 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 212 ص ، 2300

عربی

471  - اربع رسائل كلاميه ، شهيد اول  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 328 ص ، 1650

472  - الاجوبه النجفیه عن الفتاوی الوهابیه ، آیة الله هادی کاشف الغطاء ، چ 1 ، 1387 ، وزيرى ، شوميز ، 204 ص ، 3200

473  - الاسرار الخفيه ، علامه حلي  ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 680 ص ، 3500

474  - الأمر بين الأمرين ، آیة الله سید حسین شمس ، چ 2 ، 1386 ، وزيرى ، سلفون ، 900 ص ، 11000

475  - البراهین القاطعه فی شرح تجرید العقائد الساطعه / ج 1 ، شيخ محمد جعفر استرآبادى ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 568 ص ، 3400

476  - البراهین القاطعه فی شرح تجرید العقائد الساطعه / ج 2 ، شيخ محمد جعفر استرآبادى ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، گالینگور ، 568 ص ، 4000

477  - البراهین القاطعه فی شرح تجرید العقائد الساطعه / ج 3 ، شيخ محمد جعفر استرآبادى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، گالينگور ، 464 ص ، 3700

478  - البراهین القاطعه فی شرح تجرید العقائد الساطعه / ج 4 ، شيخ محمد جعفر استرآبادى ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، گالينگور ، 516 ص ، 4900

479  - التنبيه بالمعلوم ، محمد بن حسن حر عاملي ـ محمود البدري ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ،  ، 216 ص ، 450

480  - الحاشيه علي الهيات الشرح الجديد للتجريد ، محقق اردبيلي ـ احمد عابدي ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، گالينگور ، 592 ص ، 1600

481  - اللوامع الالهیه فی المباحث الکلامیه ، جمال عبدالله سیوری ـ  آیة الله شهید محمد علی قاضی طباطبائی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 696 ص ، 9500

482  - المهدی (عج) ، سید صدرالدین صدر ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 252 ص ، 2300

483  - الهیات در نهج‌البلاغه ، آیة الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 476 ص ، 4500

484  - تكمله الشوارق الالهام ، خواجه نصيرالدين طوسي ـ محمد محمدي گيلاني ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 196 ص ، 1000

485  - تنزيه الانبياء‌و الائمه ، شريف مرتضي ـ فارس حسون كريم ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 312 ص ، 1600

486  - خلیفه النبى ویوم الانسانیه ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 1 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 486 ص ، 6000

487  - ما هو علم الكلام ، علي رباني گلپايگاني ، چ 2 ، 1385 ، وزيري ، شوميز ، 204 ص ، 1950

488  - مشرع الخصوص الي معاني النصوص ، احمد بن علي بن احمد بن علي ـ سيد جلال الدين آشتياني ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 336 ص ، 1600

489  - معاد در قرآن ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 208 ص ، 2100

490  - موسوعه الامام شرف الدین/ج1 ، علامه عبدالحسین شرف‌الدین ، چ 1 ، 1384 ، وزیری ، گالينگور ، 520 ص ، 3800

 و همچنین در موضوع کلام و عقاید این آثار نیز مورد استفاده است:

آخرت سرای پایدار ، ابواب الهدی ، از مدرسه معارف تا انجمن حجتیه ، اصطلاح نامه کلام اسلامی 1 و 2 ، اصل علیت در فلسفه و كلام ، اندیشه انتظار ، بلاها و بلاديدگان  ، پادزهر ، پرسمان قرآنی معاد ، پرسمان قرآنی نبوت ، پله پله تا خدا ، جایگاه مبانی کلامی در اجتهاد ، خط الانبياء و المواجهه ، رؤیای خلوص ، سیمای بهشت و جهنم در سوره واقعه ، فلسفه و کلام اسلامی ، وحيانيت و عقلانيت از ديدگاه امام خمينى

 

فلسفه و عرفان

فارسی

491  - آشنایی با حكمت مشاء و اشراق ، هادی رستگار مقدم گوهری ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 200 ص ، 2200

492  - آغاز فلسفه ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ  محمد علی گرامی ـ سیدهادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 372 ص ، 4500

493  - آموزه‏هاى عرفانى در كلام امام على«ع» ، محمد امين صادقى ، چ 2 ، 1387 ، رقعى ، شوميز ، 348 ص ، 3800

494  - آن سوی صوفیگری ، احمد باقریان ساروی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 316 ص ، 2800

495  - ابواب الهدی ، آیة الله میرزا مهدی اصفهانی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 204 ص ، 1950

496  - اتحاد عاقل به معقول ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 2 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 536 ص ، 5900

497  - ادراك حسي از ديدگاه ابن سينا ، محمد تقي فعالي ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 336 ص ، 750

498  - از مدرسه معارف تا انجمن حجتیه ، دکتر محمدرضا ارشادی نیا ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 516 ص ، 6000

499  - از یقین تا یقین ، همت سهراب پور ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 268 ص ، 2350

500  - اشعة اللمعات ، عبدالرحمان جامی _ هادی رستگار ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، شومیز ، 240 ص ، 2300

501  - اصل علیت در فلسفه و كلام ، محمدحسن قدردان قراملکی ، چ 2 ، 1387 ، وزیرى ، شومیز ، 216 ص ، 3100

502  - اصول فلسفه و روش رئالیسم ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ سید هادی خسروشاهی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 324 ص ، 4200

503  - الهیات اگزیستانسیالیستی ، جان مک کوری _ مهدی دشت بزرگی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 352 ص ، 2800

504  - انسان كامل ازنگاه امام خمینی و عارفان مسلمان ، محمدامین صادقی ارزگانی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 180 ص ، 1900

505  - انوار العرفان ، محمد اسماعیل اسفراینی  _ سعید نظری ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 480 ص ، 4300

506  - برهان ، علامه طباطبائي ـ مهدي قوام صفري ، چ 1 ، 1371 ، رقعي ، شوميز ، 208 ص ، 100

507  - بسيط الحقيقه ، دكتر على اصغر زكوى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، شوميز ، 408 ص ، 3400

508  - بیست رساله  ، احمد آشتیانی _ رضا استادی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 456 ص ، 4000

509  - تجرید (ترجمه و شرح نمط هفتم اشارات) ، آیة الله دکتر احمد بهشتی - ابن‌سینا ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 480 ص ، 4700

510  - تجلي و ظهور در عرفان نظري ، سعيد رحيميان ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، ش. گ ، 544 ص ، ش1200-گ1600

511  - تحريرى بر اصول فلسفه و روش رئاليسم/ج‏1 ، محمد باقر شريعتي سبزواري ، چ 2 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 316 ص ، 3800

512  - تحريرى بر اصول فلسفه و روش رئاليسم/ج‏2 ، محمد باقر شريعتي سبزواري ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 360 ص ، 3500

513  - ترجمه الهيات شفا (مقالات 1 تا 4) ، آية الله محمد محمدي گيلاني - ابن سينا ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گ.ش ، 232 ص ، ش1000-گ1200

514  - ترجمه و شرح الهيات نجات ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 396 ص ، 4500

515  - ترجمه و شرح بدایة الحکمه/ج2 ، علامه محمد حسین طباطبایی ـ دکترعلی شیروانی  ، چ 9 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 476 ص ، 4300

516  - ترجمه و شرح بدایة الحکمه/ج3 ، علامه محمد حسین طباطبایی ـ دکترعلی شیروانی  ، چ 8 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 380 ص ، 3500

517  - ترجمه و شرح بدایة الحکمه/ج4 ، علامه محمد حسین طباطبایی ـ دکترعلی شیروانی  ، چ 7 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 252 ص ، 2350

518  - ترجمه و شرح نهایه‌الحکمه/ج2 ، علامه محمد حسین طباطبایی ـ دکترعلی شیروانی  ، چ 8 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 420 ص ، 4600

519  - ترجمه و شرح نهایه‌الحکمه/ج3 ، علامه محمد حسین طباطبایی ـ دکترعلی شیروانی  ، چ 8 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 396 ص ، 4300

520  - تفسيري بر اصول فلسفه و روش رئاليسم ، محمد باقر شريعتي سبزواري ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 312 ص ، 180

521  - جستارهایی در فلسفه علم(1) ، دكتر علی حقی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 356 ص ، 5200

522  - حضور قلب در نماز ، علی اصغر عزیزی تهرانی ، چ 7 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 204 ص ، 1850

523  - حكمت اشراق سهروردی ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 328 ص ، 3150

524  - درآمدی بر آزاد اندیشی و نظریه پردازی در علوم دینی ، دانشگاه باقر العلوم ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 236 ص ، 2800

525  - درآمدي بر تاريخ نگري و تاريخ نگاري مسلمانان ، ابوالفضل  شكوري ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 288 ص ، 1450

526  - دروس شرح منظومه/ج‏1منطق ، حاج ملاهادى سبزوارى ـ آية الله يحيى انصارى شيرازى ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، سلفون ، 848 ص ، 7900

527  - دروس شرح منظومه/ج‏2 حكمت ، حاج ملاهادى سبزوارى ـ آية الله يحيى انصارى شيرازى ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، سلفون ، 848 ص ، 8300

528  - دروس شرح منظومه/ج‏3 حكمت ، حاج ملاهادى سبزوارى ـ آية الله يحيى انصارى شيرازى ، چ 1 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 860 ص ، 9800

529  - دروس شرح منظومه/ج‏4 حكمت ، حاج ملاهادى سبزوارى ـ آية الله يحيى انصارى شيرازى ، چ 1 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 852 ص ، 12000

530  - دروس منطق و فلسفه، سیدکاظم عصار _ احمد عابدی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، شومیز ، 216 ص ، 1600

531  - ذهن ، مغز و علم ، جان ار . سرل ـ  امیر دیوانی ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 200 ص ، 1300

532  - رؤیای خلوص ، دکتر سید حسن اسلامی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 368 ص ، 4000

533 - رابطه فقه و حقوق ، مصطفي ميراحمدي زاده ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 200 ص، 1000

534  - رابطه نفس و بدن از نظر ملاصدرا ، احمد پهلوانیان ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 236 ص ، 3800

535 - رساله صناعیه ، میر ابوالقاسم استرآبادی میرفندرسکی ـ حسن جمشیدی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 248 ص، 3000

536  - سرشت كليت و ضرورت ، عسكري سليماني اميري  ، چ 1 ، 1378 ، وزيري ، شوميز ، 376 ص ، 1700

537  - سه رساله فلسفی ملاصدرا ، ملاحبیب شریف‌کاشانی ، چ 3 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 392 ص ، 1800

538 - سه سنت فلسفی ، وینگ زای چان نینیان - ابوالفضل محمدی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 304 ص، 1000

539  - شبنم عشق ، همت سهراب پور ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 94 ص ، 480

540  - شرح بر زاد المسافر ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، سلفون ، 600 ص ، 3300

541  - شرح حال و آرای فلسفی ملاصدرا ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 3500

542  - شرح فصوص الحکم (خوارزمی) ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی - تاج‌الدین خوارزمی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1160 ص ، 15000

543  - شرح مقدمه قيصري بر فصوص الحكم ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 5 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 1010 ص ، 4500

544  - شرح نهایة الحكمه ، علامه محمد حسین طباطبائی  ـ علی علمی اردبیلی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 804 ص ، 11000

545  - عباسيان از بعثت تا خلافت ، محمد الله اكبري ، چ 2 ، 1387 ، وزيري ، شوميز ، 172 ص ، 2000

546 - عدالت در گفتمان انقلاب اسلامی ، محمد علی ندائی ، چ 1 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص، 1350

547  - عرفان محمدى ، سيد حسين حسينى ، چ 2 ، 1386 ، رقعى ، شوميز ، 224 ص ، 2100

548  - عرفان نظری ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 632 ص ، 8000

549  - عرفان و سیاست ، دكتر حمید پارسانیا ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 124 ص ، 1500

550  - عقل از نظر قرآن و حکمت متعالیه ، دکترحبیب الله دانش شهرکی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص ، 3800

551  - عقل و تجربه از نظر اسپينوزا ، محمد علي عبداللهي - پاركينسون ، چ 1 ، 1381 ، رقعي ، شوميز ، 232 ص ، 1100

552  - علیت از دیدگاه كانت ، دكتر رضا بخشایشى ، چ 1 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 744 ص ، 9800

553  - عليت از ديدگاه فيلسوفان مسلمان ، عين الله خادمي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 432 ص ، 2100

554  - عیار نقد ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 260 ص ، 2500

555  - غایات و مبادی (شرح نمط ششم اشارات) ، آية الله دکتر احمد بهشتی - ابن سینا ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 328 ص ، 2600

556  - فلسفة عرفان ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 580 ص ، 7500

557 - فلسفة كانت ، يوسف كرم ـ محمد محمد رضايي ، چ 2 ، 1375 ، وزيري ، شوميز ، 128 ص، 250

558  - فلسفه آزاد ، آية الله سيد رضا صدر ـ سيد باقر خسرو شاهي ، چ 2 ، 1377 ، وزيري ، شوميز ، 288 ص ، 1000

559  - فلسفه اخلاق در قرن بيستم ، ‌ابوالقاسم فنايي ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 376 ص ، 1600

560  - فلسفه اسلامى ، رحمت اللّه قاضيان ، چ 1 ، 1385 ، وزیری ، شومیز ، 372 ص ، 4200

561  - فلسفه مشاء ، دکتر سید یحیی یثربی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 372 ص ، 3500

562  - فلسفه و کلام اسلامی ، محمدرضا مظفر _ محمد محمدرضایی _ ابوالفضل محمودی ، چ 2 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 216 ص ، 1100

563  - فيض و فاعليت وجودي از فلوطين تا صدر المتالهين ، دکتر سعید رحیمیان ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 380 ص ، 2000

564 - کیمیای جان ، همت سهراب پور ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 72 ص، 480

565  - مابعد الطبيعه ، ريچارد تيلور _ دكتر محمدجواد رضايي ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 368 ص ، 1850

566  - مبانی فلسفه اسلامی ، آیة الله مختار امینیان ، چ 3 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 280 ص ، 1400

567  - مبانی فلسفی عشق از منظر ابن‌سینا و ملاصدرا ، محمد حسین خلیلی ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، شومیز ، 328 ص ، 2800

568  - مباني فلسفه مسيحيت ، اتين ژيلسون ـ محمد رضايي ـ موسوي ، چ 1 ، 1375 ، وزيري ، شوميز ، 528 ص ، 1100

569  - مجموعه مقالات پیرامون فلسفه غرب ، دکتر سعید رحیمیان ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 212 ص ، 1950

570  - مشارق الدراري ، سعيد الدين سعيد فرغاني ـ سيد جلال الدين آشتياني ، چ 2 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 944 ص ، 5800

571  - معرفت اشراقی ، همت سهراب پور ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 88 ص ، 650

572  - معرفت شناسی از دیدگاه برخی از فلاسفه اسلامی و غربی ، سیدحسین ابراهیمیان ، چ 2 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 244 ص ، 850

573  - معرفت شناسی در عرفان ، سیدحسین ابراهیمیان ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 216 ص ، 850

574  - مغالطات ، علی اصغر خندان ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 392 ص ، 3600

575  - منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران / ج 1 ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 2 ، 1378 ، وزیری ، گ.ش ، 488 ص ، 2500

576  - منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران / ج 2 ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 2 ، 1378 ، وزیری ، گ.ش ، 488 ص ، 3000

577  - منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران / ج 3 ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 976 ص ، 5000

578  - منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران / ج 4 ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گ.ش ، 880 ص ، 4500

579  - نظام فلسفی دکارت ، غلامرضا رحمانی ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 284 ص ، 3900

580  - نظریه‌های امروزی شناخت ، دكتر علی حقی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 552 ص ، 5500

581  - نظريه اخلاقي كانت ، عليرضا آل بويه ـ بروس اوني ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 312 ص ، 1900

582  - نقد و بررسی نظریه تفکیک ، دکتر محمدرضا ارشادی نیا ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 736 ص ، 5200

583  - نقدی بر تهافت الفلاسفه ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 560 ص ، 7500

584  - نهایت فلسفه ، علامه محمد حسین طباطبائی ـ  مهدی تدین ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 540 ص ، 7000

585  - وحيانيت و عقلانيت از ديدگاه امام خمينى ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 1 ، 1384 ، وزيرى ، سلفون ، 592 ص ، 5800

586  - هزار و یک کلمه/ج1 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 5 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 516 ص ، 7000

587  - هزار و یک کلمه/ج2 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 508 ص ، 4800

588  - هزار و یک کلمه/ج3 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 4 ، 1387 ، وزیرى ، سلفون ، 476 ص ، 5000

589  - هزار و یک کلمه/ج4 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 524 ص ، 5000

590  - هزار و یک کلمه/ج5 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 2 ، 1386 ، وزیرى ، سلفون ، 432 ص ، 4200

591  - هزار و یک کلمه/ج6 ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 392 ص ، 4000

592  - هستی از نظر فلسفه و عرفان ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 4 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 344 ص ، 2500

593  - هستی و علل آن ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 484 ص ، 6300

594  - هستي شناسي تطبيقي ارسطو ، غلامرضا رحمانی ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، شوميز ، 256 ص ، 1500

595  - هویت فلسفه اسلامی ، دکتر سعید رحیمیان ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، شومیز ، 352 ص ، 3000

عربی

596  - اصول المعارف ، ملاصدرا - سيّد جلال الدين آشتياني ، چ 3 ، 1375 ، وزيري ، گالينگور ، 570 ص ، 1100

597  - الاشارات والتنبیهات ، مجتبی زارعی - ابن‌سینا ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 452 ص ، 5500

598  - الالهیات من کتاب الشفاء ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 524 ص ، 6800

599  - التعليقات ، ابن سينا ، چ 4 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 256 ص ، 1500

600  - الحاشیه علی شرح الاشارات / دو جلدی ، آقا حسین خوانساری - احمد عابدی ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، گالینگور ، 1750 ص ، 8500دوره

601  - الحجج البالغه علی تجرید النفس الناطقه ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 284 ص ، 3700

602  - الشواهد الربوبیه ، سیدجلال‌الدین آشتیانی - صدرالدین محمد شیرازی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 920 ص ، 8700

603  - الفلسفه العلیا ، آیة الله سیدرضا صدر ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 344 ص ، 1600

604  - المبدأ و المعاد ، سیدجلال‌الدین آشتیانی - صدرالمتألهین ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 676 ص ، 8700

605  - المظاهر الالهیه ، محمد صدرالدین شیرازى  - سید جلال آشتیانى ، چ 3 ، 1387 ، وزیرى ، شومیز ، 204 ص ، 2400

606  - النفس من كتاب الشفا ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی - ابن سينا ، چ 2 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 376 ص ، 3000

607  - النور المتجلی فی الظهور الظلی ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 172 ص ، 2200

608  - تعليقه علي شرح المنظومه السبزواري ، ميرزا غلامرضا عرفانيان ، چ 3 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 392 ص ، 700

609  - تمهید القواعد ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 484 ص ، 6500

610  - سرح العیون فی شرح العیون ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1032 ص ، 1300

611  - شرح الاشارات (حکمت/1) ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی - خواجه نصیرالدین طوسی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 612 ص ، 5900

612  - شرح الاشارات (حکمت/2) ، آیة الله حسن حسن‌زاده آملی - خواجه نصیرالدین طوسی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 572 ص ، 5600

613  - شرح رساله المشاعر ملاصدرا ، محمد جعفر لاهيجي ـ سيد جلال الدين آشتياني ، چ 2 ، 1361 ، وزيري ، گالينگور ، 482 ص ، 60

614  - شرح فصوص الحکم (جندی) ، سیدجلال الدین آشتیانی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 980 ص ، 13000

615  - شرح فصوص الحکم/ج1 ، داود قیصری ـ آية الله حسن حسن‌زاده ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 708 ص ، 7500

616  - شرح فصوص الحکم/ج2 ، داود قیصری ـ آية الله حسن حسن‌زاده ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 720 ص ، 7500

617  - صحائف من الفلسفه ، آية الله سيد رضا صدر _ سيد باقر خسروشاهي ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، گالينگور ، 736 ص ، 4500

 و همچنین در موضوع فلسفه و عرفان این آثار نیز مورد استفاده است:

اسرار الصلاة یا معراج عشق ، اصطلاح نامه منطق ، اصطلاحات فلسفي و تفاوت آنها با يكديگر ، اصطلاحنامه فلسفه اسلامي / ج 1 ، اصطلاحنامه فلسفه اسلامي / ج 2 ، اقبال الاعمال/ج2 ، اقبال الاعمال/ج3 ، الاقبال بالاعمال ج /1 ، الفيلسوف الفارسي الكبير (صدرالدين شيرازي) ، انسان از آغاز تا انجام ، براهين اثبات وجود خدا در فلسفه غرب ، پاسخ نامه ، پيش‏فرض‏هاى فلسفى علم اصول ، ترجمه صحیفه علویه ، جان رالزاز نظر یه عدالت تا لیبرالیسم سیاسی ، جلوه‌های عرفانی نهضت حسینی ، دانستنی‌های لازم از نماز ، درآمدی بر مستندات قرآنی فلسفه سیاسی امام خمینی ، سجده دل یا قلب نمازگزار ، سفر به چشمة نماز ، شب قدر ، صلاه اللیل ، علی «ع» آینه عرفان ، لمعات در شرح دعای سمات ، نماز زیباترین پرواز ، وجوه سياسي فلسفه شيخ شهاب الدين سهروردي .

 

 اخلاق و علوم تربیتی

فارسی

618 - آسیب‌شناسی رفتاری انسان از دیدگاه قرآن ، محمد نوروزی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 316 ص، 3300

619  - آفات علم ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 316 ص ، 2350

620  - آموزه‌های اخلاقی رفتاری امامان شیعه ، محمد تقی عبدوس ـ محمد محمدی اشتهاردی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 716 ص ، 6800

621  - آنچه درباره كودكان و نوجوانان بايد بدانيم ، رضا فرهاديان ـ كريمي، حداد، مفيد ، چ 2 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 112 ص ، 250

622  - آنچه معلمان و مربيان بايد بدانند ، رضا فرهاديان ، چ 8 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 108 ص ، 900

623  - آنچه والدین و مربیان باید بدانند ، رضا فرهاديان ، چ 15 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 124 ص ، 1100

624  - آنچه یک جوان باید بداند (ویژه پسران و دختران) ، رضا فرهاديان ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 148 ص ، 1600

625  - آنچه يك جوان بايد بداند (ويژه پسران) ، رضا فرهاديان ، چ 21 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 88 ص ، 1100

626  - آنچه يك جوان بايد بداند (ويژه دختران) ، رضا فرهاديان ـ بتول فرهادیان ، چ 20 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 96 ص ، 950

627  - آیین تزکیه ، محمد تقی رهبر ـ محمد حسن رحیمیان ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 272 ص ، 2500

628  - آیین سفر ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 124 ص ، 1100

629  - آیین مهرورزی ، محمد رضا کاشفی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 3500

630  - اخلاق در اداره ، آیة الله حسین مظاهری ـ محمد جواد خالقی ، چ 7 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 156 ص ، 1700

631  - اخلاق معاشرت ، جواد محدثي ، چ 17 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 260 ص ، 2500

632  - ارتباط با معصومین«ع» ، باقرشیخانی،علی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1450

633  - از این جا تا ابدیت ، حسن عسگری راد ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 284 ص ، 2400

634  - استقامت ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 3 ، 1385 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 2500

635  - اسلام و تعلیم و تربیت ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 564 ص ، 6500

636  - اسلام و حقوق کودک ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 6 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 272 ص ، 3200

637  - اشراقات الایام ، کلباسی، حاج‌ميرزا رضا ـ رحیم قاسمی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 196 ص ، 2900

638  - افقهای کمال ، سیدمحمد حیدر علی نژاد ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 328 ص ، 2000

639  - آلبوم خانواده ، محبوبه زارع - جواد اکبری ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 112 ص ، 1300

640  - الفبای زندگی ، جواد محدثي ، چ 6 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص ، 1100

641  - او چراغ خانه ماست ، بيژن شهرامي ، چ 2 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 88 ص ، 950

642  - اینگونه باشیم ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1386 ، پالتویى ، شومیز ، 92 ص ، 700

643  - اين همان مرد است ، مرتضي دانشمند ، چ 2 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 76 ص ، 320

644  - بازی كودك در اسلام ، محمدصادق شجاعی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 120 ص ، 1300

645  - بانوی مهتاب ، مرتضی دانشمند ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 76 ص ، 850

646  - بررسی مسائل جوانان ، محمد سبحانی نیا ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 324 ص ، 3400

647  - بلاها و بلاديدگان  ، ابوذر هدایتی ، چ 2 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 160 ص ، 800

648  - بهداشت روان در اسلام ، دكتر سید مهدى صانعى ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 304 ص ، 3600

649  - پادشاه و سه پسرش ، فاطمه توفیقی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 64 ص ، 520

650  - پاكيزگى و بهداشت در اسلام ، دكتر سید مهدى صانعى ، چ 2 ، 1387 ، وزيرى ، شوميز ، 404 ص ، 4200

651 - پژوهشى در اسراف ، مهدى موسوى كاشمرى ، چ 3 ، 1385 ، رقعى ، شوميز ، 240 ص، 1800

652  - پلی به دنیای نسل جوان ، احمد عابدينى ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 172 ص ، 1500

653  - تحلیل اجتماعی از صله رحم ، سید حسین شرف‌الدین ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 396 ص ، 3800

654  - تربیت ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 300 ص ، 3300

655  - تربیت برتر ، رضا فرهاديان ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص ، 1100

656  - تربیت کودک در جهان امروز ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 312 ص ، 3400

657  - تعلیم و تربیت در نهج‌البلاغه ، عبدالمجید زهادت ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 248 ص ، 2250

658  - تقوا و سياست ، علی اکبر ذاکری ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 64 ص ، 320

659  - جوان در پرتو اهل‏بيت«ع» ، محمد على خادمى كوشا ، چ 2 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 264 ص ، 2000

660  - جوان و آرامش ، محمد سبحانی‌نیا ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 164 ص ، 1800

661  - جوان و همسرگزینی ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 268 ص ، 3100

662  - جوانان در طوفان غرائز ، همت سهراب پور ، چ 5 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 168 ص ، 1500

663  - چشم دل ، جواد محدثي ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1200

664  - حسد ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 316 ص ، 3000

665  - حقوق فرزندان در مکتب اهل‌بیت«ع» ، محمد جواد طبسی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 3500

666  - حکایتها و هدایتها در آثار استاد شهید مطهری ، محمد جواد صاحبی ، چ 16 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 432 ص ، 3650

667  - حکمت های لقمانی ، جواد نعيمي ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 52 ص ، 950

668  - خانواده در قرآن  ، آیة الله دكتر احمد بهشتی ، چ 10 ، 1387 ، وزیری ، شوميز ، 420 ص ، 5000

669  - داستان دوستان / ج 1 ، محمد محمدي اشتهاردي ، چ 8 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 280 ص ، 1000

670  - دانشوران روشندل ، ناصر باقري بيدهندي ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 184 ص ، 450

671  - درآمدی بر شکل‌گیری شخصیت جوان ، سيد ضياء مرتضوي ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 92 ص ، 1600

672  - دروغ ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 260 ص ، 2500

673  - دروغ مصلحت آميز ، دکتر سید حسن اسلامی ، چ 2 ، 1385 ، وزيري ، سلفون ، 596 ص ، 5600

674  - دوستی در کلام امیر مؤمنان ، جعفر شیخ الاسلامی ، چ 3 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 80 ص ، 650

675  - دهکده پرماجرا ، محمد رزقی قمی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 128 ص ، 1150

676  - دیروز امروز فردا ، محسن عباسی ولدی ، چ 1 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 52 ص ، 550

677  - رابطه‌ها ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 124 ص ، 1350

678  - راستی ، رضا فرهاديان ، چ 1 ، 1387 ، خشتی ، شومیز ، 24 ص ، 1800

679  - راه رستگاری ، آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 120 ص ، 980

680  - راه‌کارهای علمی آموزشی اخلاق و مهارت‌های زندگی ، احمد ابراهیمی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 236 ص ، 2600

681 - رسالت اخلاق در تکامل انسان ، سید مجتبی موسوی لاری ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 464 ص، 4200

682 - رضا فرزند صالح ، لطف الله مهدوی ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 88 ص، 370

683  - رو برگ گل نوشته ، مرتضی دانشمند ، چ 1 ، 1386 ، خشتی ، شومیز ، 16 ص ، 900

684  - روابط سالم در خانواده ، داود حسینی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 216 ص ، 2500

685  - روش خودسازی ، فریده مصطفوی - فاطمه جعفری - صدیقه معصومی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 324 ص ، 2900

686  - روشهای تربیت ، سید مهدی موسوی کاشمری ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 184 ص ، 1600

687  - زندگي در آيينه اعتدال ، مجتبي فرجي ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 650

688  - زنگ عدالت ، فاطمه توفیقی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 60 ص ، 1000

689  - زهد اسلامی ، محمد شفیعی ، چ 2 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 152 ص ، 500

690  - سلوک علوی ، سیدحسین اسحاقی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 204 ص ، 2200

691  - سیمای فرزانگان ، رضا مختاری ، چ 16 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 424 ص ، 4200

692  - سیمای مؤمن در قرآن و حدیث ، ابوالفضل بهشتی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 268 ص ، 2900

693  - شب قدر ، ناصر باقری بیدهندی ، چ 4 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 108 ص ، 980

694  - شبي كه به خوابم آمدي ، سيد سعيد هاشمي ، چ 2 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 72 ص ، 320

695  - شقایق ، محسن عباسی ولدی ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 40 ص ، 250

696  - صد حکایت تربیتی ، مرتضی بذرافشان ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 120 ص ، 1100

697  - عبادت‌های اجتماعی ، علی مختاری ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 212 ص ، 3400

698  - عشق برتر ، جواد محدثي ، چ 7 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص ، 1100

699  - کیفر گناه و آثار و عواقب خطرناک آن ، سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 22 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 428 ص ، 5500

700  - كوه مقدس ، فاطمه توفیقی ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 56 ص ، 250

701  - گامی در مسیر ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 228 ص ، 2500

702  - گزیده سیمای فرزانگان ، رضا مختاری ، چ 5 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 232 ص ، 2500

703 - گلبرك زندگی ، دكتر مهدی نیك خو ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 276 ص، 3300

704  - گلچین حكمت ، سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 364 ص ، 3300

705  - گلی از باغ بهشت ، سید فضل الله میرشفیعی ، چ 4 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 72 ص ، 400

706  - گوش بزي ، فاطمه توفیقی ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 56 ص ، 250

707  - ماجرای یک روز برفی ، رضا فرهاديان ، چ 1 ، 1387 ، خشتی ، شومیز ، 24 ص ، 1800

708  - مبانى تعليم و تربيت در قرآن و حديث ، رضا فرهاديان ، چ 3 ، 1387 ، وزيرى ، سلفون ، 604 ص ، 7500

709  - مبانی اخلاق اسلامی ، آیة الله مختار امینیان ، چ 3 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 176 ص ، 1450

710  - مدیران و اخلاق اسلامی ، محمد علی حسین‌زاده ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 220 ص ، 2650

711 - مصاف بی‌پایان با شیطان ، دکتر فتح الله نجارزادگان ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 260 ص، 2300

712 - معاصی کبیره ، آیت الله محمد علی نجفی ـ رحیم قاسمی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 208 ص، 2900

713  - منبر الوسیله / ج 1 ، سید ابوالقاسم دهکردی اصفهانی ـ مجید جلالی دهکردی ، چ 2 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 560 ص ، 4000

714  - منبر الوسیله / ج 2 ، سید ابوالقاسم دهکردی اصفهانی ـ مجید جلالی دهکردی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 512 ص ، 4000

715  - مهمانداری در اسلام ، نورمراد محمدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص ، 900

716  - نسل نوخاسته ، آیة الله دكتر احمد بهشتي ، چ 2 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 208 ص ، 650

717  - نظم و انضباط ، مرکز پژوهشهای صدا و سیما ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 188 ص ، 2200

718  - نقش و حقوق کارکنان در سازمان‌ها از دیدگاه امام علی ، علی اصغر عطاران طوسی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 252 ص ، 2300

719  - نیش و نوش ، شکیبا سادات جوهری ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 176 ص ، 2000

720  - واژهای اخلاقی از اصول کافی ، ابراهیم پیشوایی ملایری ، چ 7 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 192 ص ، 1600

721  - والدین و مربیان مسئول ، رضا فرهاديان ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 396 ص ، 6200

722  - همسرداری ، آیة الله ابراهیم امینی ، چ 26 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 308 ص ، 3300

723  - یک سبد فرصت ، جعفر شیخ الاسلامی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 1400

عربی

724  - المصنفات الاربعه ، شهيد ثاني  ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، گالينگور ، 488 ص ، 2400

725  - ايقاظ العلماء و تنبيه الامراء ، احمد بن عبدالله كوزه كناني ، چ 3 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 232 ص ، 500

726  - أسس التربيه و التعليم ، محمد رضا فرهاديان ، چ 1 ، 1375 ، وزيري ، گالينگور ، 376 ص ، 850

727  - زهرة الریاض و نزهة المرتاض ، سید بن طاووس - محمدحسین نیشابوری ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 160 ص ، 1350

728  - قاموس الاخلاق ، عباس مخبر دزفولی _ سعید مخبر ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، شومیز ، 312 ص ، 2300

729  - كشف المحجه  لثمره المهجه ، ابن طاووس ـ حسون ، چ 2 ، 1375 ، وزيري ، شوميز ، 320 ص ، 500

730  - منيه‌المريد فى ادب المفيد والمستفيد ، شهيد ثانى ـ رضا مختارى ، چ 7 ، 1387 ، وزيرى ، سلفون ، 500 ص ، 6500

 و همچنین در موضوع اخلاق و علوم تربیتی این آثار نیز مورد استفاده است:

اصطلاح‏نامه اخلاق اسلامى ، ايقاظ العلماء و تنبيه الامراء ، پاكيزگى و بهداشت در اسلام ، تأملي در نظام آموزشي حوزه ، ثروتمندی که گدا شد ، داستان باستان ، داستان دوستان ، داستان دوستان / ج 2 ، داستان دوستان / ج 3 ، داستان دوستان / ج 4 ، داستان دوستان / ج 5 ، دوست نما ها (تفسیر سوره منافقون) ، ریزش‌ها و رویش‌ها ، سیرت پاکان ، سیمای انسان کامل در قران ، سیمای صابران در قرآن ، شیوه تحصیل و تدریس در حوزه‌های علمیه ، کودکی که با پیامبر سخن گفت ، ماجراهای شیرین علی کوچولو ، مأخذ شناسي نظام تعليم و تربيت روحانيت ، محمد (ص) میهمان قدسیان ، مرد وفا، نگاهی به سیره پیامبر اعظم(ص) ، نگاهی به قصه و نكات تربیتی آن در قرآن ، نگاهی دوباره به روش‌ها و فنون تدریس ، ویژگى‏هاى بندگان خدا در قرآن ، يك نفر به اندازه همه ، منشور عفاف (تفسیر سوره نور )

 

تاریخ

فارسی

731  - آئینه داران حقیقت / ج 1  ، مجله حوزه ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 704 ص ، 4000

732  - آشنايى با اسوه‌ها ، جواد محدثي ، چ 2 ، 1385 ، وزيرى ، سلفون ، 436 ص ، 3950

733  - آفتاب خانه ما ، مجيد ملامحمدی ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص ، 750

734  - آفتاب علم ، مجيد جلالي ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 128 ص ، 550

735  - آقا بزرگ تهراني ، محمد صحتي سردرودي ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 300

736  - آلبوم عاشورا ، محبوبه زارع ، چ 2 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 184 ص ، 1000

737  - آمدی در شهر ما گل کاشتی ، علی باباجانی ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 650

738  - آن روز آن اتفاق ، محمود پوروهاب ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 76 ص ، 850

739 - آهوی غمگین ، مجید ملامحمّدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 92 ص، 1100

740  - آینه آفتاب ، احمد لقماني ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 164 ص ، 1500

741  - ابن حجاج ، ناصر باقری بیدهندی ، چ 1 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 136 ص ، 420

742  - ابوفراس حمداني ، محمد باقر پور اميني ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 80 ص ، 400

743  - احسن القصص ، آية الله سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 164 ص ، 1350

744  - از ساحل به دریا ، جواد محدثي ، چ 1 ، 1378 ، رقعی ، شوميز ، 184 ص ، 700

745  - اصحاب امام علی«ع» /ج1 ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 656 ص ، 8000

746  - اصحاب امام علی«ع» /ج2 ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 692 ص ، 8500

747  - الفوائد الرضويه/ج1 ، مرحوم حاج شيخ عباس قمى ـ ناصر باقرى بيدهندى ، چ 2 ، 1387 ، وزيرى ، سلفون ، 604 ص ، 7800

748  - الفوائد الرضويه/ج2 ، مرحوم حاج شيخ عباس قمى ـ ناصر باقرى بيدهندى ، چ 2 ، 1387 ، وزيرى ، سلفون ، 632 ص ، 8200

749  - الگوی کامل ، همت سهراب پور ، چ 3 ، 1385 ، پالتویی ، شومیز ، 100 ص ، 800

750  - امام علی«ع» صدای عدالت انسانی ، سید هادی خسروشاهی - جرج جرداق ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 720 ص ، 9500

751  - امام علی«ع» و همگرایی اسلامی ، دکتر علی اكبر احمدپور ، چ 3 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 312 ص ، 3700

752  - اندیشه انتظار ، رجبعلی زمانی ، چ 1 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 528 ص ، 6800

753  - اويس قرني ، محمدرضا يكتايي ، چ 2 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 256 ص ، 1000

754  - اهل بیت در آیه تطهیر ، جعفر مرتضی عاملی ـ محمد سپهری ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شمیز ، 164 ص ، 2000

755  - اهل‌بیت«ع» محور وحدت ، احمد حسین یعقوب ـ عباس جلالی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 604 ص ، 5800

756  - این سند خورشید است ، محبوبه زارع ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 96 ص ، 650

757  - با خورشید سامرا ، محمدجواد طبسی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 348 ص ، 4000

758  - باغ سیب ، درخت شکیب ، محبوبه زارع ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 224 ص ، 2400

759  - بانوی کربلا ، آیة الله سید رضا صدر - عائشه بنت‌الشاطی ، چ 6 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 180 ص ، 1700

760 - بانوی نمونه ، ناصر باقری بیدهندی ، چ 4 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 152 ص، 800

761  - برترین‌های فرهنگ مهدویت در مطبوعات ، مؤسسه فرهنگی انتظار نور ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، سلفون ، 488 ص ، 4200

762 - بررسی تطبیقی مهدویت... ، مهدی اکبر نژاد ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 360 ص، 4700

763  - بعد از آن صدای آسمانی ، مصطفی رحماندوست ، چ 2 ، 1386 ، خشتی ، شومیز ، 20 ص ، 800

764  - بلال فریاد بلند اسلام ، جواد محدثي ، چ 5 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 64 ص ، 500

765  - بهاری‌ترین فصل  انسان ، حسن مهدويان ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص ، 1600

766  - بهترین بابای دنیا ، محمود پوروهاب ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 92 ص ، 1100

767  - بهشت برای همسایه ، مجيد ملامحمدی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 104 ص ، 1000

768  - پارسای کویر ، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یزد ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 200 ص ، 1600

769  - پاره تن آفتاب ، مجيد ملامحمدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 92 ص ، 1000

770  - پرتوی از خورشید ، علی شیرازی ، چ 17 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 204 ص ، 1400

771  - پرتوی از فضائل امیرالمؤمنین «ع» در قرآن ، سیدابوالحسن مطلبی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 332 ص ، 3800

772  - پیامبر و یهود حجاز ، مصطفی صادقی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 2600

773  - پیشوای شهیدان ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 9 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 444 ص ، 4400

774  - تاریخ انبیا ، آية الله سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 21 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 660 ص ، 6500

775  - تاریخ تحول دولت و خلافت ، رسول جعفریان ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 292 ص ، 2300

776  - تاریخ ولایت در نیم قرن اول ، حسین ذاکر خطیر ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص ، 2300

777  - تجلی امامت ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 660 ص ، 8500

778  - تحلیلی از زندگی سیاسی امام حسن مجتبی ، مرتضی عاملی، علامه سید جعفر ـ سپهری، محمد ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 260 ص ، 3100

779  - تربت و دریا ، مجید محبوبي ورجوی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 64 ص ، 900

780  - ترجمه و شرح اشعار منسوب به فاطمة زهرا(س) ، دکتر حسن عبداللهی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 348 ص ، 3250

781  - جابربن عبدالله انصارى، زندگى‏نامه و گزيده روايات ، حسين واثقي ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 200 ص ، 1100

782 - جرعه ای از جام ولا ، جواد نعیمی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص، 880

783  - جلوة ولایت ، عذرا انصاری ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 384 ص ، 3600

784  - جلوه‌های رفتاری حضرت زهرا«ع» ، عذرا انصاری ، چ 13 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 196 ص ، 2200

785  - جلوه‌های عرفانی نهضت حسینی ، محمدامین صادقی ارزگانی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 272 ص ، 3000

786  - چشم به راه مهدی«ع» ، مجله حوزه ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 500 ص ، 6000

787  - چشم و چراغ مرجعيت ، مجله حوزه، مجتبي احمدي  ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 480 ص ، 2200

788  - چه شمشیر زیبایی ، مجيد ملامحمدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 100 ص ، 1100

789  - چهره‌ها در حماسه کربلا ، محمد باقر پور اميني ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 372 ص ، 3400

790  - حبیب بن مظاهر ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 64 ص ، 500

791  - حجر بن عدى ، جواد محدثي ، چ 2 ، 1385 ، پالتويى ، شوميز ، 72 ص ، 550

792 - حدیث برادری در سیره نبوی(ص) ، محمد رضا هدایت‌پناه ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 372 ص، 3500

793  - حضرت معصومه «ع» و شهر قم ، محمد حكيمي ، چ 3 ، 1376 ، پالتويي ، شوميز ، 136 ص ، 200

794  - حقایق پنهان ، احمد زمانی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 452 ص ، 5800

795  - حكومت و سياست ، علی اکبر ذاکری ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 650

796  - حماد بن عيسي ، اسماعيل محمدي ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 64 ص ، 33

797  - حمزه سید الشهدا ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 72 ص ، 550

798  - حیات الامام حسن العسکری «ع» ، محمد جواد طبسي ، چ 3 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 392 ص ، 2400

799  - حیات پاکان/1 ، مهدی محدثی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 80 ص ، 800

800  - حیات پاکان/2 ، مهدی محدثی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 96 ص ، 750

801  - حیات پاکان/3 ، مهدی محدثی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 112 ص ، 850

802  - حیات پاکان/4 ، مهدی محدثی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 108 ص ، 1300

803  - حیات پاکان/5 ، مهدی محدثی ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 88 ص ، 670

804  - خاطرات امیرالمؤمنین«ع» ، شعبان خان صنمی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 460 ص ، 5500

805 - خاندان عصمت ، سیدتقی واردی ، چ 2 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 216 ص، 1000

806  - خورشید مى‏خندد ، افسانه شعبان‏نژاد ، چ 2 ، 1386 ، خشتى ، شومیز ، 16 ص ، 550

807  - خوشه‌هاي خاطره ، قاسم جعفري ، چ 4 ، 1387 ، رقعي ، شوميز ، 316 ص ، 3400

808  - دانش تاریخ و تاریخ نگاری اسلامی ، حسن حضرتی ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 568 ص ، 4800

809  - در كوي جانان  ، حسين واثقي ، چ 1 ، 1381 ، رقعي ، شوميز ، 184 ص ، 1100

810  - درختی که بال درآورد ، مجيد ملامحمدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص ، 800

811  - دریا، طوفان، تلاطم ، محبوبه زارع ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 140 ص ، 1500

812  - دستهاي تنهاي من ، احمد پهلوانيان ، چ 2 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 64 ص ، 300

813  - دعبل خزاعي ، مصطفي قلي زاده ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 112 ص ، 500

814  - دو چشم ناتمام ، محبوبه زارع ، چ 4 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 72 ص ، 500

815 - دو دست دو بال ، سيد سعيد هاشمى ، چ 1 ، 1384 ، رقعى ، شوميز ، 72 ص، 850

816  - دوست مهربان کبوترها ، مجيد ملامحمدی ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 84 ص ، 1300

817  - دیدار در خانه دوست ، مجید محبوبي، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 64 ص ، 1100

818  - راه علي «ع» ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 6 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 92 ص ، 1100

819  - راه محمد (ص) ، آیة الله سیدرضا صدر - سید باقر خسروشاهی ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 620 ص ، 6000

820  - راه مهدی (عج) ، آیة الله سیدرضا صدر ، چ 4 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 276 ص ، 2500

821  - راهی به سوی بهشت ، مرتضی دانشمند ، چ 2 ، 1382 ، خشتی ، شومیز ، 24 ص ، 500

822  - رمز جاودانگی ، حسن عسگری راد ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 164 ص ، 1150

823  - روز آرزوها ، حسين فتاحى ، چ 2 ، 1385 ، وزيرى ، شوميز ، 72 ص ، 850

824 - روزى كه باران مى‏بارید ، محمد میركیانى ، چ 2 ، 1386 ، خشتى ، شومیز ، 16 ص، 550

825  - ریزش‌ها و رویش‌ها ، سید فضل الله میرشفیعی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 88 ص ، 1000

826  - ز ملك تا ملكوت ، اسدالله بقایی ، چ 3 ، 1381 ، رقعي ، شوميز ، 192 ص ، 800

827  - زبان گویای اسلام، یادنامه حجه الاسلام و المسلمین فلسفی ، مرکز انتشارات ، چ 1 ، 1378 ، وزیری ، شوميز ، 408 ص ، 1700

828  - زخم آفتاب ، حسن جلالی عزیزیان ، چ 1 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 72 ص ، 450

829  - زندگانی امام حسن مجتبی«ع» ، آية الله سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 472 ص ، 3400

830  - زندگی سیاسی آیة الله کاشانی ، مسلم تهوری ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1500

831  - زیباترین دیدنی ، فریبا کلهر ، چ 2 ، 1386 ، خشتی ، شومیز ، 16 ص ، 550

832  - سپیده امید ، سیدحسین اسحاقی ، چ 4 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 196 ص ، 1800

833  - ستاره غربت ، محبوبه زارع ، چ 4 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 52 ص ، 600

834  - ستاره های فردا ، محسن ربانی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص ، 1100

835 - سخنان حسین بن علی«ع» از مدینه تا کربلا ، آية الله محمدصادق نجمی ، چ 11 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 420 ص، 4200

836  - سلمان فارسي ، جواد محدثي ، چ 5 ، 1381 ، پالتويي ، شوميز ، 72 ص ، 330

837  - سلمان فارسي استاندار مداين ، احمد صادقي اردستاني ، چ 1 ، 1376 ، وزيري ، شوميز ، 424 ص ، 1000

838  - سه مهمان ناشناس ، محمود پوروهاب ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 92 ص ، 1100

839  - سیره اجتماعی پیامبر اعظم ، محمدجواد برهانی ، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 224 ص ، 2400

840  - سیمای اهل‌بیت در آیه مودت ، فدا حسین عابدی ، چ 2 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 392 ص ، 4500

841  - سیمای پر فروغ ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 372 ص ، 3700

842  - سیمای پیامبر اکرم(ص) در نهج‌البلاغه ، عبدالمجید زهادت ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 308 ص ، 2800

843  - سیمای کارگزاران علی بن ابی‌طالب/ج1 ، علی اکبر ذاکری ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 732 ص ، 7000

844  - سیمای کارگزاران علی بن ابی‌طالب/ج2 ، علی اکبر ذاکری ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 644 ص ، 6000

845  - سیمای کارگزاران علی بن ابی‌طالب/ج3 ، علی اکبر ذاکری ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 916 ص ، 9500

846 - سیمای مسیح ، محبوبه معلمی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 108 ص، 1200

847  - سيد محمد كاظم يزدي ، مرتضي بذرافشان ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 156 ص ، 350

848  - شبنم سرخ ، محمد حسين فكور ، چ 1 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 88 ص ، 400

849  - شخصیت حضرت زهرا در قرآن از منظر تفاسیر اهل سنت ، محمد یعقوب بشوی ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 380 ص ، 3950

850  - شكوه فقاهت (يادنامه آية الله حاج سيد حسين بروجردي) ، مركز انتشارات ، چ 1 ، 1379 ، وزيري ، شوميز ، 528 ص ، 2400

851  - شگفتی‌های پس از فروپاشی ، دکتر محمد حسن زمانی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 236 ص ، 2400

852  - شمع و پروانه ، مؤسسه فرهنگی انتظار نور ، چ 2 ، 1385 ، وزیری ، شومیز ، 128 ص ، 1100

853  - شیخ بهایی درایینه عشق ، اسدالله بقایی ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 328 ص ، 3800

854  - شيخ مفيد پرچمدار آزادي انديشه ، جعفر مرتضي عاملي _ محمد سپهري ، چ 2 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 136 ص ، 600

855  - صبح امید ، جواد محدثي ، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 88 ص ، 1200

856 - صبح و غریبه ، سيد سعيد هاشمى ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 76 ص، 900

857  - طلایه دار صبح ، جمعی از نویسندگان مجله حوزه ، چ 1 ، 1383 ، وزیری ، سلفون ، 632 ص ، 3900

858  - طلوع جاودان ، محمد صالحی‌منش ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 400 ص ، 4200

859  - عباس بن علي ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1385 ، وزيري ، شوميز ، 92 ص ، 750

860  - عبداللّه بن مسعود ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 104 ص ، 780

861  - عشق دمشق ، محمدحسن عرب ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 136 ص ، 900

862  - علامه بحراني ، پژوهشكده باقر العلوم ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 136 ص ، 300

863  - على ابرمرد مظلوم ، محمد تقى رهبر ، چ 3 ، 1387 ، وزيرى ، شوميز ، 320 ص ، 3800

864  - علی «ع» آینه عرفان ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 5 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 512 ص ، 4700

865  - عمار یاسر ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1382 ، پالتویی ، شومیز ، 64 ص ، 300

866  - غروي اصفهاني ، محمد صحتي سردرودي ، چ 1 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 160 ص ، 350

867  - غریبه آشنا ، احمد پهلوانیان ، چ 2 ، 1382 ، رقعی ، شومیز ، 48 ص ، 330

868  - فاطمه (س) گلواژه آفرینش ، سيد ضياء مرتضوي ، چ 11 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 136 ص ، 1200

869  - فرزانه ناشناخته (یادنامه علامه شعرانی ) ، مؤسسه بوستان كتاب ، چ 1 ، 1382 ، وزیری ، سلفون ، 824 ص ، 7500

870  - فرشته ای در زمین ، مرتضی دانشمند ، چ 1 ، 1383 ، رقعی ، شومیز ، 36 ص ، 800

871  - فروغ ابدیت ، آیة الله جعفر سبحانی ، چ 27 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 1052 ص ، 11000

872  - فصل سرد ، سيد مهدي موسوي عليزاده  ، چ 1 ، 1379 ، رقعي ، شوميز ، 120 ص ، 600

873  - فضه ره‌یافته کوی فاطمه(س) ، مریم صالحی‌منش ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 480

874  - فقيه پارسا (دفتر اول) ، دفتر تبليغات اسلامي خراسان، چ 1 ، 1385 ، وزيري ، شوميز ، 336 ص ، 3200

875  - فلسفه و عوامل جاودانگی نهضت عاشورا ، ابوالفضل بهشتی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص ، 2800

876  - قاصدک کربلا ، محبوبه زارع ، چ 3 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 72 ص ، 500

877 - قصه حضرت یوسف«ع» ، مهدي مستقيمي ، چ 6 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 164 ص، 1500

878  - قصه‌هایی کوچک از زندگی چهارده معصوم«ع»/ج1و2 ، محمود پوروهاب ـ مجيد ملاّمحمدی ، چ 1 ، 1387 ، رقعی ، سلفون ، 800 ص ، 0

879  - قطعات ، جواد محدثي ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 168 ص ، 1350

880  - کاروانی با سیزده کجاوه ، محبوبه زارع ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 144 ص ، 1600

881  - کبوترسفید ، مجید محبوبی، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 600

882  - کودکان گمشده ، محمود پوروهاب ، چ 2 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 96 ص ، 950

883  - گهواره طوفان ، محبوبه زارع ، چ 3 ، 1384 ، رقعی ، شومیز ، 56 ص ، 45

884  - لحظه آخر، جواد نيسي ، چ 2 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 43 ص ، 120

885  - مؤسس حوزه (یادنامه آیة الله حاج شیخ عبدالکریم حائری) ، سيد محمدکاظم شمس و... ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، سلفون ، 656 ص ، 7500

886  - مأخذشناسی رسول اعظم(ص) درتفاسیر قرآن ، مرکز فرهنگ و معارف قرآن ، چ 1 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 196 ص ، 2200

887  - مبارزه براي آزادي بيان و عقيده ، سيّد جعفر مرتضي عاملي ـ محمد سپهري ، چ 1 ، 1372 ، وزيري ، شوميز ، 196 ص ، 100

888  - محقق شوشتري ، محمد صحتي سردرودي ، چ 1 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 420

889  - محمد (ص) میهمان قدسیان ، حسنعلی محمودی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 96 ص ، 1000

890  - مرده‌ای که زنده شد ، محمود پوروهاب ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 88 ص ، 950

891  - مرزبان وحي و خرد ، مركز انتشارات ، چ 1 ، 1381 ، وزيري ، سلفون ، 742 ص ، 4000

892  - مسلم بن عقیل ، جواد محدثي ، چ 3 ، 1385 ، پالتويى ، شومیز ، 88 ص ، 700

893  - مظهر ولایت ، استاد سید اصغر ناظم زاده قمی ، چ 4 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 684 ص ، 9000

894  - مقامات حضرت فاطمه(س) در کتاب و سنت ، استاد شیخ محمد سند بحرانی ـ احمد خوانساری ، چ 3 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 204 ص ، 1900

895  - ملا فتح الله اصفهاني ، محمد علي محمدي ، چ 1 ، 1377 ، رقعي ، شوميز ، 168 ص ، 500

896 - ملاحبیب الله شریف کاشانی ، عبدالله موحدی ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 152 ص، 1350

897  - میرزا جواد آقا ملکی ، احمد لقماني ، چ 6 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 156 ص ، 1800

898  - ميثم تمار ، جواد محدثي ، چ 4 ، 1381 ، پالتويي ، شوميز ، 48 ص ، 240

899  - ميرزا مسيح مجتهد و فتواي شرف ، غلامرضا گلي زواره ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 184 ص ، 380

900  - ميناي قلم ، جواد محدثي ، چ 2 ، 1380 ، رقعي ، شوميز ، 232 ص ، 95

901  - نامه‌هاي كودكان به پيامبر مهرباني ، محبوبه زارع ، چ 1 ، 1385 ، رقعی ، شومیز ، 48 ص ، 550

902  - نجاشي ، محمد حسن اماني ، چ 1 ، 1376 ، رقعي ، شوميز ، 144 ص ، 320

903  - نشانه‌هایی از دولت موعود ، نجم الدين طبسي ، چ 3 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 324 ص ، 3200

904  - نشانی خانه باران ، محبوبه زارع ، چ 2 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 252 ص ، 1900

905 - نقش قبايل يمني در حمايت از اهل بيت ، اصغر منتظر القائم ، چ 1 ، 1380 ، وزيري ، شوميز ، 408 ص، 2000

906  - نگاهی به سیره پیامبر اعظم(ص) ، حسن الهی ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 368 ص ، 4200

907  - نگاهی کوتاه به زندگی زینب کبری(س) ، آية الله سید هاشم رسولی محلاتی ، چ 8 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 132 ص ، 1400

908  - نگاهی نو به جریان عاشورا ، دکتر عليرضا واسعي، چ 5 ، 1387 ، وزیری ، سلفون ، 508 ص ، 7500

909  - نگین شکسته  ، محمود پوروهاب ، چ 2 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 76 ص ، 1150

910  - نیمه شبی در حله ، مظفر سالاری ، چ 3 ، 1387 ، رقعی ، شومیز ، 248 ص ، 2700

911 - ویژگی‌های امیرمؤمنان علی‌بن ابیطالب«ع» ، ابوعبدالرحمان نسائی ـ دکتر فتح الله نجارزادگان ، چ 2 ، 1386 ، وزیری ، شومیز ، 244 ص، 2400

912  - هدیه ، مجید محبوبي، چ 1 ، 1386 ، رقعی ، شومیز ، 68 ص ، 850