Bustan Ketab - بوستان کتاب
4 کتاب - از 1 تا 4
مجموعه ها : آیه الله سید عزالدین حسینی زنجانی
لیست کتاب با تصویرلیست عناوین کتاب هامرتب شده بر اساس

1.
تفسیر سوره مبارکه حمد
0 نظر  
کد : 2789
چکیده : سوره حمد که هفت آیه دارد، هر یک به مطلب مهمى اشاره دارد و در واقع، چکیده تمامى معارف اسلامى است که تفصیلِ هر کدام از آنها در سوره‏هاى دیگر قرآن آمده است.
در روایات، فضایل بسیارى براى این سوره بیان شده و در اهمیت آن همین بس که در هر نماز، دوبار تکرار مى‏شود. از روزگاران گذشته تاکنون عالمان و مفسران زیادى به تفسیر آن همت گماشته‏اند. این اثر تلاش کرده تا با قلمى روان، گوشه‏هایى از آموزه‏هاى این سوره عظیم را ارائه کند.

2.
حکمت فاطمی(تلخیص شرح خطبه حضرت زهراء(س))
0 نظر  
کد : 3273
چکیده : خطبة بلند و پرمعنای حضرت زهرا(س) در مسجد مدینه که به «خطبة فدکیه» معروف است، به دلیل معارف ناب و نکته‌های ژرف و آموزه‌های فراوانی که در آن است، مورد توجه شدید عالمان و محققان قرارگرفته و شرح‌های مختلفی بر آن نوشته‌اند. یکی از آن‌ها شرح عالمانه‌ای است که آیة الله سید عزالدین حسینی زنجانی نگاشته‌اند که این مؤسسه بارها آن را منتشر کرده است. اما از آن جا که برخی مطالب آن، سنگین و حاوی نکته‌های دقیق علمی و حکمی بود، به منظور بهره‌گیری بیشتر عموم از معارف ناب آن، به تلخیص آن اقدام شد تا مباحث آن برای عموم، سهل‌تر باشد.

3.
شرح خطبه حضرت زهرا(س)
0 نظر  
کد : 2881
چکیده : تأمل و اندیشه در گفتار حضرت زهرا(س ) ما را به حقایقى رهنمون مى سازد که مطالعهء هیچ کتابى آن را به دست نمى دهد، حقایقى ، چون بر حق بودن این خاندان ، پایمال شدن حق و حقوق ایشان ، سکوت سنگین و دردآور بعضى اصحاب در قبال این عزیزان و... .
<شرح خطبهء حضرت زهرا(س )> عنوان اثرى است که با موشکافى و باریک شدن در سخنان آن حضرت نشان دقایقى مى باشد که در روشن کردن حقانیت این خاندان نقش بسزایى دارد، دقایقى که بسیارى از روى بغض و کینه آن را ندیده گرفته اند

4.
نرم افزار آثار آیت الله العظمی حاج سید عزالدین حسینی زنجانی(قدس سره)
0 نظر  
کد : 2980
چکیده : متن آثار آیت الله العظمی حاج سید عزالدین حسینی زنجانی(قدس سره) ، انتشار یافته توسط موسسه بوستان کتاب، در موضوعات : توحید، ایمان، جنبه های قرآنی شرک، تفسیر سوره حمد، شرح و تفسیر خطبه حضرت زهرا (سلام الله علیها) جستجو موضوعی در بیش از 700 عنوان باب و سر فصل از طریق فهرست گزینشی متن قرآن کریم به همراه ترجمه و امکان جستجو در آیات جستجو به روش های گوناگون در الفاظ و عباراتِ متن و فهرست کتاب های برنامه متن کامل چند دوره لغت نامه عربی و فارسی با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات قابلیت های پژوهشی به همراه امکان یادداشت برداری، ذخیره، ویرایش و چاپ متن

پربیننده ترین کتاب آیه الله سید عزالدین حسینی زنجانی