Bustan Ketab - بوستان کتاب
4 کتاب - از 1 تا 4
بر اساس سال اول انتشار : 1363
لیست کتاب با تصویرلیست عناوین کتاب هامرتب شده بر اساس

1.
حکایت ها و هدایت ها در آثار استاد شهید مطهری
0 نظر  
کد : 3154
چکیده : آثار استاد مطهرى تراوش اندیشه دینى و تعهد و تعبد ایشان است که براى قشرهاى مختلف مفید و هدایتگر مى‏باشد. داستان‏ها و حکایاتى که شهید مطهرى در تبیین مباحث بیان کرده، زمینه فهم بیشتر معارف اسلامى را فراهم ساخته است. در این حکایات به سرگذشت پیامبران و امامان، علما و مجاهدان و عارفان، کجروان و منحرفان و نیز حماسه‏هاى امام حسین(ع) و یارانش اشاره شده. نتیجه‏گیرى اخلاقى و هدایتگرانه از این حکایات که از ویژگى‏هاى کتاب حاضر است در روشنگرى و رهنمونى به ارزش‏هاى اسلامى مؤثر مى‏باشد.

2.
شرح خطبه حضرت زهرا(س)
0 نظر  
کد : 2881
چکیده : تأمل و اندیشه در گفتار حضرت زهرا(س ) ما را به حقایقى رهنمون مى سازد که مطالعهء هیچ کتابى آن را به دست نمى دهد، حقایقى ، چون بر حق بودن این خاندان ، پایمال شدن حق و حقوق ایشان ، سکوت سنگین و دردآور بعضى اصحاب در قبال این عزیزان و... .
<شرح خطبهء حضرت زهرا(س )> عنوان اثرى است که با موشکافى و باریک شدن در سخنان آن حضرت نشان دقایقى مى باشد که در روشن کردن حقانیت این خاندان نقش بسزایى دارد، دقایقى که بسیارى از روى بغض و کینه آن را ندیده گرفته اند

3.
فروغ ابدیت(تجزیه و تحلیل کاملی از زندگی پیامبر اکرم(ص))
1 نظر  
کد : 3187
چکیده : یکى از مقاطع بى‏نظیر تاریخ، دوران حضرت رسول (ص)از تولّد تا رحلت است. در این‏باره، کتاب‏هاى بسیارى از سوى مسلمانان و غیرمسلمانان نوشته شده است که متأسفانه در بیش‏تر آن‏ها، نقایص بیشمارى به چشم مى‏خورد. «فروغ ابدیت« با قلمى روان و گویا، وقایع مهم و اساسى زندگى پیامبر اسلام (ص)را از اساسى‏ترین مدارک تاریخى اسلام نقل کرده و به تجزیه و تحلیل آنها نشسته و ایرادها و شبهه‏هاى موجود را با دلایل قوى، جواب داده است. «عرب پیش از اسلام«، «نیاکان پیامبر(ص) نخستین جلوه حقیقت«، «افسانه غرانیق«، «معراج از نظر قرآن و حدیث و تاریخ«، «سفیران پیامبر (ع) بعضى از فصول این کتاب است

4.
منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران / 4 جلدی
0 نظر  
کد : 3311
چکیده : على‏رغم شكوه فلسفه و عرفان اسلامى در دوره صفويه و پس از آن و تلاش و پشت‏كار دانشمندان اين دوره در آفرينش آرا و آثار ناب، انديشه‏ها و آراى فلسفى و عرفانى اين دوره از بررسى‏ها و مطالعات محققان امروز، به دور مانده است. منتخباتى از آثار حكماى الهى ايران، در چهار جلد به قلم آية الله سید جلال الدین آشتیانی ـ كه تبحر و تسلّطِ مثال‏زدنى بر متون فلسفى و عرفانى و شناخت عميقى از دوره‏هاى فلسفى و ويژگى‏هاى فكرى ـ فلسفى فيلسوفان و حكيمان دارد علاقه‏مندان به حکمت الهی را با این دوره‏ها آشنا می‏کند.