Bustan Ketab - بوستان کتاب
آرشیو خبر ها ::رمزهای عاشورا ؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)

رمزهای عاشورا ؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)یکی از ده ها اثر مؤسسه بوستان کتاب در موضوع عاشورا، «رمزهای عاشورا»ست که دربردارنده دیدگاه های عالم، سیاستمدار و مفسر قرآن، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره فلسفه قیام امام حسین (ع) است.

مسئول روابط عمومی بوستان کتاب، در معرفی این کتاب گفت: این اثر که به قلم عبدالرزاق اهوازی، یکی از شاگردان ایشان نگاشته شده، چکیده ای از مباحث عاشورایی است و به رمزگشایی حوادث عاشورا می پردازد؛ گفتنی است که مطالب این کتاب از میان سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی، به ویژه خطبه‌های نماز جمعه ایشان، در زمان حیات معظم له فراهم آمده و مطالب آن، بر اساس مصادر و منابع مهم تاریخی، مستندسازی شده است.مهدی محدثی در ادامه افزود: قیام امام حسین(ع) یکی از رویدادهای مهم تاریخی و از شگفتی‌های عالم وجود است که هر روز، زنده تر و بالنده تر از دیروز است. آیت الله هاشمی رفسنجانی که پروریده مکتب عاشورایی امام خمینی(ره) است، مطالعات فراوانی درباره حادثه عاشورا و ابعاد گوناگون قیام امام حسین(ع) داشته‌ و از این پیشوای بزرگ در مسیر مبارزه و ظلم‌ستیزی، الگو گرفته است. ایشان همواره در دوران مبارزه با رژیم طاغوت، به تبیین فلسفه قیام امام حسین می‌پرداختند و در این راه متحمل زندان و شکنجه هم شدند؛ به تعبیر مقام معظم رهبری «بارها این مرد تا مرز شهادت پیش رفته است».

این کتاب در قطع رقعی، 160 صفحه و شمارگان 2000 نسخه منتشر شده و با قیمت 12000 تومان در کلیه شعبه های بوستان کتاب در قم، اصفهان، تهران و مشهد عرضه می گردد.

کتاب دوستان و علاقه‌ مندان به مطالعه درباره دیدگاه خاص مرحوم هاشمی رفسنجانی به حادثه عاشورا، جهت تهیه و مطالعه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 7 ـ 37742155 ـ 025 تماس بگیرند یا به سایت www.bustaneketab.com مراجعه کرده؛ با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند.