Bustan Ketab - بوستان کتاب
آرشیو خبر ها ::ردپای خورشید به ایستگاه هشتم رسید.

ردپای خورشید به ایستگاه هشتم رسید.مؤسسه بوستان کتاب در آستانه فرارسیدن عاشورای حسینی، کتاب «رد پای خورشید» را به چاپ هشتم می رساند.

به گزارش روابط عمومی بوستان کتاب، «رد پای خورشید»، نوشته مهدی محدثی، فرازهایی از زندگی حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه السلام) را در قالب داستان برای نوجوانان به تصویر کشیده است.

این کتاب در دو فصل به زندگانی و دوران امامتِ سرور شهیدان پرداخته است؛ در فصل نخست این كتاب، داستان‌هایی از ولادت تا آغاز دوران امامت امام حسین نقل شده و در فصل دوم، دوران امامت آن حضرت تا روز عاشورا از نظر خوانندگان و محبان اهل‌بیت می‌گذرد.

نویسنده این اثر در بخش «سخنی با خوانندگان» می‌نویسد: امام حسین، خورشیدی عالمتاب است كه اندیشه، گفتار و رفتارش همه گیتی را چون روز، روشن كرده و راه را از بی‌راهه و حق را از باطل برای پیوندگان راه حق و حقیقت نمایانده است.

آن حضرت در مكتبی درس زندگی، فداكاری، ظلم‌ستیزی و شجاعت را فرا گرفت كه معلمان آن، رسول گرامی اسلام، امیر مومنان، فاطمه زهرا و امام حسن مجتبی(علیهم ‌السلام) بودند؛ پس این معصوم پنجم و پیشوای سوم شیعیان، مجموعه كاملی از سجایای اخلاقی است.

مهدی محدثی می نویسد: او در هر نقطه‌ای كه پا گذارده، چگونه زیستن، چگونه بودن و حتی چگونه مردن را به بشر آموخته است، اما دیو سیرتان و ددمنشان، هیچ‌گاه و در هیچ برهه‌ای از روزگار، وجود خورشید را برنتافته و نمی‌تابند و همواره در تلاش‌اند تا جلوی روشنگری و هدایت را با پردۀ سیاه تزویر، زر و زور یا ارعاب و تهدید بپوشانند یا به خیال خام خود، آن را سر بریده، بر نیزه كنند.

در كربلا نیز خورشید را سر بریدند و آن را بر نیزه كردند تا جلوی نورافشانی‌اش را بگیرند؛ غافل از این‌كه خورشید هرچه بالاتر رود، پرتو پرفروغ آن، از كوچه پس كوچه‌های كوفه گذشته، شام و حجاز و حتی دوردست‌ها را نیز روشن می‌سازد و تا زمانی كه زندگی جاری است، به نور افشانی و هدایت می‌پردازد... .

بوستان کتاب، چاپ هشتم این كتاب را در 180 صفحه و شمارگان 1000 نسخه، با قیمت 12هزار تومان به زودی راهی بازار نشر می کند.