Bustan Ketab - بوستان کتاب
آرشیو خبر ها ::معرفی کتاب در موضوع خانواده و اجتماع :آسیب شناسی تک فرزندی از دیدگاه اسلام و علوم اجتماعی

معرفی کتاب در موضوع خانواده و اجتماع :آسیب شناسی تک فرزندی از دیدگاه اسلام و علوم اجتماعییکی از تازه ترین آثار موسسه بوستان کتاب در موضوع خانواده و اجتماع ، «آسیب شناسی تک فرزندی از دیدگاه اسلام و علوم اجتماعی»؛ تالیف کریم دژبرار است.

به گزارش روابط عمومی موسسه بوستان کتاب، تک‌فرزندی که ارمغان تفکر فمینیستی و توطئه‌های سلطه‌جویان در بشریت است، یکی از عوامل هسته‌ای کاهش جمعیت بوده و در صورت شیوع، می‌تواند بنیان جامعه را هدف قرار دهد و در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی آسیب‌زا باشد. از بین رفتن نسل، سالمندی جمعیت، کاهش تولید، ضعف اقتدار، کاهش و نابودی یک امت و... ارمغان چنین پدیده شومی است.مسئول روابط عمومی بوستان کتاب در خصوص معرفی این اثر گفت: این کتاب، در چهار فصل کلی به معضل شیوع تک فرزندی پرداخته و موضوعاتی مثل چارچوب نظری، دیدگاه های روان شناختی، دیدگاه اسلام و روایات در این باره، آسیب های فردی، خانوادگی و اجتماعی را تبیین کرده است.

مهدی محدثی با بیان این که تک فرزندی به هیچ روی از دیدگاه اسلام مورد تأیید نیست، تصریح کرد: این مسئله در اسلام به شدت مورد نکوهش واقع شده و از دیدگاه علوم اجتماعی نیز آسیب‌های غیر قابل جبرانی را برای فرد، خانواده و جامعه به همراه خواهد داشت. از بعد روانی، تک‌فرزندان افرادی گوشه‌گیر، منزوی، بی‌اراده و زودرنج هستند و توجه زیاد و حساسیت‌های مراقبتی از اساسی‌ترین موانع رشد شخصیت آنان به شمار می‌آید. خانواده تک‌فرزند نیز در زمینه‌های مختلف جسمی، عاطفی، روحی، اخلاقی و مدیریتی، دچار چالش‌های مختلفی می‌شوند.

وی در ادامه یادآور شد: کتاب¬دوستان و علاقه‌مندان به مطالعه به این موضوع، جهت تهیه و مطالعه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 7 ـ 37742155 ـ 025 تماس بگیرند یا به سایت www.bustaneketab.com مراجعه کرده؛ با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند. این کتاب در قطع رقعی، 159 صفحه و شمارگان 1100 نسخه به تازگی چاپ شده و با قیمت 11هزار تومان در کلیه شعبه های بوستان کتاب در قم، اصفهان، تهران و مشهد عرضه می گردد.