Bustan Ketab - بوستان کتاب
آرشیو خبر ها ::به همت مؤسسه بوستان کتاب تفسیر شمس منتشر شد

به همت مؤسسه بوستان کتاب تفسیر شمس منتشر شدمجموعه 10 جلدی "تفسیر شمس" ؛ به قلم مصطفی بروجردی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه بوستان کتاب، مجموعه 10 جلدی "تفسیر شمس" ؛ به قلم مصطفی بروجردی منتشر شد.

قرآن کریم به عنوان مهم‌ترین منبع شناخت اسلام و پرمخاطب‌ترین کتاب، همواره در کانون مطالعات مسلمانان و بسیاری از اندیشمندان جهان قرار داشته و همین امر در طول قرن‌های گذشته، سبب پیدایش آثاری عظیم شده است. بسیاری از آثار قرآن‌پژوهی، اما، با زبانی تخصصی و برای مخاطبانی خاص نوشته شده است.

سنت نگارش تفسیر قرآن کریم در میان مسلمانان سابقه‌ای طولانی داشته و از آغازین قرن ظهور اسلام تاکنون ادامه داشته است. رویکردهای گوناگون مفسران، زمینهٔ پیدایش صدها تفسیر متفاوت از کلام الهی را فراهم ساخته است. هریک از این تفسیرها، از منظری به قرآن کریم نگریسته و در جستجوى فهمى تازه از وحى برآمده‌اند.

«تفسیر شمس» که کار نگارش آن، یک دهه به طول انجامیده، در ادامهٔ همین سنت است. در این تفسیر تلاش شده تا ضمن بهره‌وری از تجارب و دستاوردهاى علمى مفسران پیشین، بر رویکرد پیام‌شناسی آیات قرانی تأکید شود. این رویکرد برآیند مضمون آیاتی است که قرآن کریم را هدایتگر مردمان معرفی کرده است. در همین راستا و به منظور فراگـیرتر سـاختن فهـم پیام الهی برای مخاطبان، تلاش فراوانی به عمل آمده تا متن تفسیر، ضمن اشاره به نكات دقيق و لطايف معارف قرآنى، گویا و رسا و خالی از اصطلاحات فنی علوم خاص باشد.

این تفسیر در بيش از شش هزار و صد صفحه نگاشته شده و در ده جلد از سوی مؤسسۀ بوستان کتاب انتشار يافته است.

تفسیر شمس، در مدت ده‌سال، با هدف معرفی آیات وحیانی به عموم علاقمندان نگاشته شده است. تمرکز بر فهم پیام آیات و تبیین روان و رسای آن، در کنار پرهیز از کاربرد اصطلاحات تخصصی، پیچیده‌گویی و درازگویی، تاریخ‌سازی و داستان‌سرایی، از مهم‌ترین ویژگی‌های این تفسیر است.

کتاب¬دوستان جهت تهیه و مطالعه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 7 ـ 37742155 ـ 025 تماس بگیرند، و یا به سایت www.bustaneketab.com مراجعه کرده؛ با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند.

این مجموعه 10 جلدی در قطع وزیری، 6102 صفحه و شمارگان 800 نسخه با قیمت 700000 تومان در کلیه شعبه های بوستان کتاب در:

قم، فروشگاه مرکزی، تلفن: 37733854 – 37739200 ؛ تهران، تلفن: 66969878 ؛ مشهد، تلفن: 32233672 و اصفهان، تلفن: 32220370 عرضه می گردد.